Gdańsk ma burzliwą historięfot. pixaby/erwinbauer

Gdańsk. Bogata historia miasta intryguje i przyciąga tłumy zwiedzających

Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego, która ma niezwykle intrygującą i bogatą historię. Miasto jest zderzeniem trzech kultur, które podczas zwiedzania miasta widać na każdym roku. Miasto Gdańsk zostało uznane za jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Europie.

Gdańsk to z pewnością jedno z najpopularniejszych miast w Polsce i Europie. Nadmorskie miasto swoją popularność zawdzięcza nie tylko licznym atrakcjom, przepięknej architekturze i rozległej plaży, ale również swojej historii, która jest bardzo burzliwa.

Miasto Gdańsk

Gdańsk, fot. pixababy/jenszhonk, pixabay license


Gdańsk - burzliwa historia miasta

Gdańsk jest miastem na pograniczu trzech kultur. Położenie maista od wieków było jego walorem, jak i udręką. Dostęp do morza, liczne porty i przystanie sprawiały, że w Europie nieustannie odbywały się walki o zdobycie stolicy Pomorza.

W XI wieku miasto należało do Królestwa Polskiego, w XIV wieku władali nim Krzyżacy, w XIX i XX wieku Gdańsk był Wolnym Miastem, a finalnie po II wojnie światowej znów stało się częścią Polski.


Przez te wszystkie wieki Gdańsk był świadkiem wielu przemian, reform i wydarzeń. Gdy się przechadzamy po ulicach miasta, można mieć wrażenie, że burzliwa historia miasta wypisana jest na niemal każdym murze i kamieniu.

Miasto Gdańsk

Gdańsk, fot. pixababy/Arcaion, pixabay license

Oczywiście nie można zapominać o tym, że to właśnie w Gdańsku 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa. Co roku tysiące turystów z całego świata przyjeżdża, aby zobaczyć słynne Westerplatte.

Burmistrz Karpacza stracił cierpliwość. „UprzedzaliśmyBurmistrz Karpacza stracił cierpliwość. „Uprzedzaliśmy"Czytaj dalej

Turystyczny Gdańsk współcześnie

Tysiące turystów odziewa każdego roku Gdańsk nie tylko z pobudek historycznych. Władze miasta non stop inwestują w rozwój stolicy Pomorza i dbają o jej atrakcyjność turystyczną.

Wśród osób zwiedzających Gdańsk najpopularniejszym miejscem jest Długi Targ, gdzie czekają na wszystkich prawdziwe perełki miasta. Mowa tutaj m.in. o Bazylice Mariackiej, Bramie Wyżynnej, Złotej Bramie, Statku Czarna Perła, Galerii Starych Zabawek i wiele innych.

Warto podkreślić, że według Organizacji European Best Destinations, Gdańsk został uznany za jeden z najbezpieczniejszych miejsc na urlop w 2020 roku. Ranking uwzględniał sytuację epidemiologiczną.

Miasto Gdańsk

Gdańsk, fot. pixababy/Maniock, pixabay license

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł