Turysci.pl
Francja otwiera granice dla zaszczepionych turystów

fot. pixabay.com/NakNakNak

Francja zaprasza zaszczepionych urlopowiczów

18 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Francja zdecydowała się otworzyć granice dla zagranicznych turystów, którzy przyjęli pełne szczepienie przeciwko koronawirusowi. 9 czerwca kraj lubianych przez Polaków wpisał nas na tzw. zieloną listę. Szczepieni podróżni nie będą musieli robić testów na COVID-19.

  • Francja 9 czerwca dołączyła do grona państw, które otworzyły swoje granice dla zaszczepionych turystów

  • Wszystkie kraje zostały podzielone na trzy kategorie, związane z zagrożeniem pandemicznym. Polska jest na liście zielonej

  • Zaszczepieni turyści z Polski nie będą musieli okazywać na granicy negatywnego wyniku testu na COVID-19

Wraz ze zbliżającym się terminem wprowadzenia tzw. europejskich paszportów szczepionkowych, coraz więcej państw decyduje się na otwarcie granic dla zaszczepionych turystów. 9 czerwca do grona tych krajów dołączyła również Francja.

Przypomnijmy, że Parlament Europejski zatwierdził wprowadzenie zielonych certyfikatów. Planowo wszystkie państwa mają rozpocząć ich uznawanie od 1 lipca.

Nowe zasady wjazdu do Francji

Na razie Francja otwiera granice, ale pod pewnymi warunkami. Nie ściąga bowiem wszystkich obostrzeń dla każdego kraju świata, a dzieli je na trzy grupy. Zależne będą one od stopnia zagrożenia pandemicznego.

Zmiana obostrzeń w hotelach w czerwcu

Zwiększenie limitu gości w hotelach jeszcze w czerwcu

CZYTAJ DALEJ

Polska oraz inne kraje europejskie znalazły się na liście zielonej. Oznacza to, że zaszczepieni pełną dawką szczepionki turyści nie muszą przed podróżą wykonywać testu na COVID-19. Nie będzie tym samym oczekiwane od nich okazanie negatywnego testu badania.

Nowy przepis dotyczy wszystkich podróżnych, którzy chcą przekroczyć granice Francji przynajmniej 2 tygodnie po przyjęciu ostatniej dawki szczepionki w przypadku preparatów dwudawkowych. Jeśli szczepionkowa jest w jednej dawce, okres ten wynosi cztery tygodnie.

Bez testu wpuszczone zostaną także osoby po pierwszej dawce szczepionki (2 tygodnie od przyjęcia), o ile są ozdrowieńcami. Tamtejszy rząd podkreślił, że respektowane są jedynie preparaty zaakceptowane przez Europejską Agencję Leków.

Nowe przepisy nie uniemożliwiają wjazdu do Francji również turystom, którzy nie chcą lub nie mogą przyjąć szczepienia. Jak czytamy na stronie Gov.pl, podróżni ci muszą na 72 godziny przed podróżą wykonać test PCR lub antygenowy i negatywny wynik okazać na granicy.

Z powyższych ograniczeń zwolnione są jedynie dzieci poniżej 11 roku życia, pracownicy transgraniczni oraz kierowcy międzynarodowi.

Osoby podróżujące ze strefy pomarańczowej lub czerwonej muszą udowodnić, że mają ważny powód wjazdu do Francji. Konieczne jest też wykonanie przez nich testu na COVID-19, a w przypadku krajów „czerwonych" jest również obowiązek poddania się 7-dniowej samoizolacji (osoby zaszczepione) lub 10-dniowej kwarantanny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Pasazer.com

Tagi:

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa

Tęcza przybrała postać okręgu. Zjawisko widziane nad Alpami robi ogromne wrażenie

Czytaj więcej >

Europa

Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Czytaj więcej >
plaża Cypr, fot. Pixabay/Stevebidmead

Europa

Rosyjscy turyści mogą zapomnieć o wakacjach na Cyprze? Zaostrzono dla nich zasady wizowe

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja dołącza do strefy euro. Od kiedy zapłacimy nową walutą?

Czytaj więcej >

Europa

Wakacje na Cyprze? Maseczki znów obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych

Czytaj więcej >

Europa

Turysta z Norwegii zatrzymany na Sardynii. Chciał nielegalnie wywieźć "trofea" z plaży

Czytaj więcej >