Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Ferie za granicą za mniej niż 1000 zł. Obok tej oferty nie można przejść obojętnie
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 19.01.2024 17:13

Ferie za granicą za mniej niż 1000 zł. Obok tej oferty nie można przejść obojętnie

Ogród
Fot. Canva

Polacy coraz chętniej i odważniej podchodzą do samodzielnego zaplanowania zagranicznej podróży. Sami wyszukują i kupują bilety lotnicze oraz nocleg i są w stanie zapewnić sobie na miejscu atrakcje. Często stawiają na Europę. Podczas tegorocznych ferii zimowych warto rozważyć szczególnie kilka krajów.

Podróże w formule lot plus hotel w korzystnych cenach przyciągają podróżnych np. na Malcie, w Hiszpanii, we Włoszech, czy w Portugalii. 

Ferie zimowe 2024 na kieszeń Polaka

Jak dowiadujemy się z danych eSky GROUP, za kwotę 2 tys - 5 tys zł i więcej może wyjechać na ferie rodzina 3-, a nawet 5-osobowa. Tyle spokojnie można wydać w Polsce, ale także z granicą. Nie wszyscy marzą o spędzeniu zimowego szaleństwa w Tatrach i wolą za rozsądną cenę zaplanować wyjazd do innego europejskiego kraju.

Zdarza się, że niekiedy podróżni spędzają długie godziny na szukaniu przystępnie cenowo biletów lotniczych, czy noclegów, a to bywa prawdziwą męczarnią. Problem pojawia się też w momencie, gdy podróżny zwyczajnie nie ma pomysłu, jaki wybrać kierunek. Dobrą opcją są tzw. objazdówki czy też city breaki. 

Ferie na wyspach: Malta, Madera i Cypr

Polacy uwielbiają te kierunki. Podróżują tam zwłaszcza latem, jednak to świetne opcje także do spędzenia tegorocznych ferii zimowych. Jak wskazuje eSky GROUP, w tym toku Malta przyjmie największą liczbę polskich turystów, którzy poszukują dłuższego wypoczynku. Okazuje się, że aż 27 proc. podróżujących na własną rękę planuje pięciodniowy pobyt w Quara, Sliema czy Melieha, a koszt takiej wycieczki nie kosztuje wiele, bowiem za lot i nocleg zapłacimy od 1 tys. zł do 1,2 tys. zł za jedną osobę.

W tym roku Polacy podróżują też do Portugalii, szczególnie na wyspę Maderę, czyli krainę wiecznej wiosny. Sześciodniowy wyjazd tam w pakiecie lot plus hotel kosztował Polaków ok. 2 tys. zł (dla jednej osoby), z kolei do Lizbony zaledwie 1,3 tys. zł. Równie ciekawą propozycją jest Cypr. Tam Polacy decydują się zostać na średnio 5 dni. Koszt takiej rezerwacji (lot + nocleg) to 1 tys. zł w przypadku Larnaki i 1,2 tys. zł w przypadku Protaras. 

City break w uwielbianych europejskich miastach w Hiszpanii, Włoszech, Francji i Grecji

Jak podaje eSky GROUP co piąty Polak wylatujący na ferie zimowe za granicą stawia na Hiszpanię. - W tym przypadku długość pobytu wyniesie średnio cztery dni. Natomiast koszt podróży w formule lot plus hotel oscyluje od 1 tys. zł dla jednej osoby w Barcelonie do 1,1 tys. zł i 1,2 tys. zł w Walencji i Maladze odpowiednio - zaznacza Deniz Rymkiewicz, ekspert platformy podróży eSky.pl.

16 proc. Polaków rezerwuje ferie zimowe we Włoszech, szczególnie w Rzymie i Mediolanie. Krótki, bo tylko trzydniowy wyjazd to koszt kolejno ok. 870 zł i ok. 1,1 tys. zł w opcji lot i hotel. Przyciągają też greckie Ateny. Tam chce spędzić trzy dni podczas ferii co dziesiąty Polak. Koszt lotu i noclegu tam wyniesie ok. 920 zł za jedną osobę. Nieco drożej wyniesie taki trzydniowy wyjazd w Paryżu we Francji, bowiem za pobyt w stolicy to wydatek ok. 1,5 tys. zł za pakiet dla jednej osoby.