ferie zalewają ofertyzdjęcie poglądowe/fot. flickr.com/ Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/ CC BY-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Fora noclegowe zasypała lawina pytań o wolne miejsca. Nie patrzą na zakazy

Chociaż ferie zimowe w Polsce mijają pod znakiem radykalnych obostrzeń rządowych, to okazuje się, że mnóstwo Polaków nadal szuka noclegów. Turyści chcą wyjeżdżać nawet całymi rodzinami i wypatrują miejsc, w których mogliby się zatrzymać. Facebook pęka w szwach od takich wiadomości. Wiele wskazuje na to, że podróżni nie boją się kontroli.

Tegoroczne ferie zimowe niestety nie są dobrym okresem dla turystyki. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym, od 28 grudnia2020 roku do końca przerwy, czyli 17 stycznia br., zawieszona pozostanie działalność ośrodków narciarskich, gastronomii (możliwe jest jedynie wydawanie posiłków na wynos lub w opcji z dowozem) oraz obiektów noclegowych. Mimo to w internecie wciąż pojawia się wiele ogłoszeń.

Ferie zimowe 2021 pozostaną na długo w pamięci przedstawicieli turystyki – niestety w negatywny sposób. Przedsiębiorcy z górskich regionów zgadzają się, że tegoroczny sezon jest skreślony, a na pierwszych wczasowiczów trzeba będzie czekać aż do wiosny. Jednak okazuje się, że część Polaków nadal liczy na oferty noclegowe, o czym świadczą ogłoszenia w mediach społecznościowych.

Ferie z obostrzeniami rządowymi, ale Polacy nadal szukają okazji

Przypominamy, że wyjeżdżając na ferie, turyści nie mogą liczyć na oficjalne zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach, a nawet w schroniskach górskich. Nocleg przysługuje jedynie służbom mundurowym, pracownikom medycznym oraz pacjentom szpitali specjalistycznych, a także ich opiekunom.

Ferie fala ogłoszeń

Ogłoszenie na Facebooku na grupie Tanie noclegi Zakopane, Fot. https://www.facebook.com/groups/tanienoclegizakopane (screen)

Z ogłoszeń zamieszczanych w mediach społecznościowych wynika, że Polacy jednak szukają okazji do wynajmu. Turyści liczą na to, że uda się znaleźć nocleg między innymi na Podhalu czy nad Bałtykiem. Podróżni wyraźnie liczą na to, iż właściciele kwater z powodu kryzysu postanowią zaryzykować.

Ewakuują setki ludzi, zagrożenie jest ogromne. Zdecydownie odradzamy podróż, wulkan niebawem wybuchnieEwakuują setki ludzi, zagrożenie jest ogromne. Zdecydownie odradzamy podróż, wulkan niebawem wybuchnieCzytaj dalej

Ogłoszenia dotyczą jednak nie tylko górskich regionów, ale również innych turystycznych kurortów – między innymi Sopotu. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych wpisów turystów, którzy poszukują ofert noclegowych. Wiele z nich dotyczy okresu 4-10 stycznia, kiedy oficjalnie zakwaterowanie wczasowiczów jest niemożliwe.

Szukam apartamentu 2-pokojowego w Sopocie 4-6 stycznia 2021 dla 2 dorosłych, dziecka 8 lat i małego psa blisko morza. Tylko Sopot – czytamy w jednym z ogłoszeń.

Ferie fala ogłoszeń

Fot. https://www.facebook.com/groups/tanienoclegizakopane (screen)

Ferie fala ogłoszeń

Fot. Facebook Wczasy nad morzem (screen)

Ferie zimowe okazją do omijania obostrzeń?

Chociaż ferie zimowe mogą być okazją do obchodzenia obostrzeń, to służby nie pozostają w tej sprawie bierne. Wcześniej informowaliśmy o wielu ogłoszeniach dotyczących noclegów w okresie świąteczno-noworocznym, które mogły zadziwić.

W Sylwestra zakopiańscy policjanci wielokrotnie interweniowali w sprawie podejrzeń nielegalnego wynajmu obiektów noclegowych. Niektóre sprawy zostały przekazane do Głównego Inspektoratu Sanitarnego, o czym informowaliśmy w jednym z naszych artykułów.

Przypominamy, że już 18 stycznia otwarte mogą zostać stoki narciarskie. Tego samego dnia rusza infrastruktura sportów zimowych także we Włoszech. Chociaż w wielu regionach trasy pozostają zamknięte, to w Niemczech służby mają ogromny problem z turystami, którzy tłumnie pojawili się w górach. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Następny artykuł