Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Ewakuacja 2 tysięcy ludzi na Pomorzu. Wielka akcja służb
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 29.04.2024 08:10

Ewakuacja 2 tysięcy ludzi na Pomorzu. Wielka akcja służb

 patrol saperski (zdjęcie poglądowe)
fot. MARCIN SMULCZYNSKI/East News patrol saperski

W poniedziałek 29 kwietnia rano rozpoczęła się ewakuacja blisko dwóch tysięcy mieszkańców Rumi i gminy Kosakowo k. Gdyni na Pomorzu. Wszystko przez znaleziony wcześniej niewybuch z czasów II wojny światowej. 

Niewybuch z II wojny światowej

"Niewybuch został znaleziony w czwartek 25 kwietnia br. w okolicy ulicy Kwietniowej w Kazimierzu. Wstępne ustalenia wskazują, że może to być bomba z okresu II wojny światowej" - poinformował urząd gminy w Kosakowie. 

"W celu zapewniania bezpieczeństwa na czas usuwania zagrożenia przez Patrol Saperski konieczna będzie ewakuacja mieszkańców z pobliskich ulic" - dodano. 

Ewakuacja dwóch tysięcy osób

Ewakuacja rozpocznie się 29 kwietnia w poniedziałek o godz. 6 rano. Mieszkańcy powinni zabrać wówczas ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. 

"Na czas prowadzonych czynności przez saperów w poniedziałek od godz. 8:00 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu części miejscowości, w tym m.in.: ul. Pomorskiej w Dębogórzu, ul. Kwietniowej w Kazimierzu, ul. Długiej w Dębogórzu-Wybudowaniu i w Rumi oraz ul. Rajskiej i ul. Partyzantów w Rumi" - poinformowała gmina Kosakowo. 

Na własną odpowiedzialność

Jak donosi gmina, jeśli ktoś na własną odpowiedzialność tego dnia będzie chciał zostać w domu, zobowiązany jest do podpisania i przekazania służbom odpowiedniego oświadczenia. 

Czytaj więcej: Tak za darmo unikniesz środkowego fotela w Ryanairze. Banalnie prosty sposób