Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Europejska stolica kradzieży. Polacy są tam szczególnie narażeni
Jakub Mazurkiewicz
Jakub Mazurkiewicz 10.05.2024 17:42

Europejska stolica kradzieży. Polacy są tam szczególnie narażeni

Rzym
Fot, Eye Ubiquitous / Rex Features/ EAST NEWS

Włoska stolica cieszy się niebywałą popularnością na turystycznej mapie Europy. Jednak w związku z tłumami turystów na ulicach, roi się również od złodziei. Jak podają służby konsularne, coraz większa liczba Polaków pada ofiarą kradzieży. Okradają samochody, kampery, kradną także w metrze i w najbardziej zatłoczonych miejscach miasta. Wybierając się do Rzymu, zachowajmy czujność!

Polacy okradani w Rzymie

Służby konsularne przekazują informację o coraz większej liczbie przypadków kradzieży na terenie Rzymu, zgłaszanej przez Polaków. Miejsce takie jak to, gdzie ulice wypełniają tłumy turystów, to środowisko idealne dla kieszonkowców, których na rzymskich ulicach w ostatnim okresie jest wyjątkowo dużo.  Mimo iż, wyjeżdżamy głównie w celu odpoczynku i relaksu warto zachować czujność! Szczególnie uważni powinniśmy być w najbardziej obleganych punktach turystycznych, bowiem otoczeni przez tłum, zdezorientowani jesteśmy najłatwiejszym celem dla złodziei kieszonkowych.

Kradną także samochody

Polacy, do pełniących dyżury konsulów, coraz częściej zgłaszają także kradzieże aut. Zaparkowane na włoskich ulicach pojazdy z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi również są na celowniku złodziei i coraz częściej znikają z ulic Rzymu. Zarówno samochody osobowe jak i kampery są równie często okradane. Znikają elementy wyposażenia czy też wartościowe przedmioty pozostawione w autach.

W tych miejscach uważajmy szczególnie

a mapie Rzymu są miejsca, które szczególnie opanowane są przez lokalnych złodziei. Uważać trzeba przede wszystkim w metrze. Stacje takie jak - Koloseum, Barberini czy Ottaviano - ze względu na największą ilość turystów, są miejscami, gdzie grasuje wyjątkowo dużo kieszonkowców.

Duża ilość kradzieży zdarza się także w autobusach, szczególnie na trasach do miejsc najczęściej wybieranych przez turystów - tj. Watykan czy historyczne centrum Rzymu. Rzymska policja informuje, że złodzieje w takich miejscach wykorzystują znaną od lat strategię - tworzą sztuczny tłum okrążają turystę, a następnie kradną portfele, telefony.

Uważanym za niebezpieczny jest także dworzec kolejowy Termini. Tutaj natłok pasażerów w przejściach do pociągów, a także niepilnowane bagaże roztargnionych pasażerów obserwujących tablice odjazdów sprawiają, że przypadków kradzieży jest wyjątkowo dużo.

To miejsce oraz jego okolice jest przez włoską policję wyjątkowo patrolowane, jednak do turystów wybierających się do Rzymu apelujemy o szczególną czujność. Złodzieje bowiem obserwując nas, wykorzystują moment nieuwagi, a my możemy stracić pieniądze, dokumenty czy też inne wartościowe przedmioty znajdujące się w bagażu.

 

Czytaj więcej: O 8:12 nikt nawet nie myślał o Rewalu. Wtem wydarzyło się to…