Turysci.pl

fot. freepik.com

Egipt: rosyjscy turyści natknęli się na ukraińskich, doszło do awantury w kurorcie

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Niektórzy z rosyjskich i ukraińskich turystów dowiedzieli się o wojnie podczas urlopu w egipskich kurortach. Egzotyczne miejscowości pochłonięte zostały awanturami i bójkami.

Gdy w naszej strefie geograficznej panował środek zimy, wielu turystów wybrało się do odległych państw, by choć na chwilę poczuć promienie parzącego słońca oraz wypocząć w piasku nadmorskich kurortów. Rosyjscy i ukraińscy turyści nie przypuszczali, że w czasie relaksacyjnych wakacji ich powrót do rzeczywistości i codziennych obowiązków będzie niemożliwy.

Rozpoczęta z dnia na dzień wojna na terenie Ukrainy zaskoczyła cały świat. Rosyjskie wojska wkroczyły na teren naszych wschodnich sąsiadów, niosąc ze sobą śmierć i zniszczenie. Wielu z obywateli Ukrainy uciekło w obawie przed rozwojem konfliktu. Egipskie kurorty i miejsca publiczne stały się areną agresji na tle narodowościowym.

W Egipcie dochodzi do bójek i zamieszek

Luksusowe kurorty co roku przyjmują turystów z całego świata, którzy chętnie zapoznają się z kulturą egzotycznego kraju. Nic więc dziwnego, że w tym roku hotele otworzyły swoje drzwi dla wielu mieszkańców wschodniej Europy. Jednak wydarzenia z 24 lutego odmieniły stosunek przebywających w kurortach turystów.

Pomiędzy rosyjskimi oraz ukraińskimi turystami często dochodzi do awantur, które kończą się bójkami. Nieprzyjemne sytuacje mają miejsce w sklepach, restauracjach oraz ekskluzywnych kurortach. Jak podają turyści naszych wschodnich sąsiadów, próbują nawiązać rozmowę z rosyjskimi obywatelami, jednak bezskutecznie. Wielu, przez propagandę ich ojczyzny, nie dopuszcza do myśli bestialskiego ataku na niewinnych cywili.

- Rosjanie po prostu nie są w stanie zaakceptować naszego punktu widzenia. Kiedy próbujemy coś tłumaczyć, natychmiast dochodzi do szybko nabrzmiewającego konfliktu, a my nie chcemy kłopotów — tłumaczy jeden z ukraińskich obywateli przebywający w Egipcie na wakacjach. - Dzisiaj nawet trudno jest mi rozmawiać z Rosjanami. Oni tutaj, w hotelu, też mają problemy, nie działają im karty kredytowe, spada wartość rubla. Jednak nie można porównywać tego z problemami, jakie mają dziś Ukraińcy — opisuje sytuacje jeden z mieszkańców kurortu.

Wschodni turyści wolą zostać w Egipcie

W przypadku ukraińskich obywateli przedłużenie pobytu w kurortach wydaje się naturalnym rozwiązaniem w perspektywie powrotu do ojczyzny ogarniętej wojną. Wiele z hoteli oferuje zniżki, a czasem również darmowy pobyt.

Choć dla obywateli Ukrainy i Rosji organizowane są przeloty do europejskich krajów, wielu decyduje się na przedłużenie dotychczasowego pobytu z powodu braku przygotowania do przerażającej rzeczywistości. W przypadku mieszkańców wschodniego mocarstwa problem pojawia się również ze względu na sankcje nałożone na ich państwo.

Rosjanie nie mogą korzystać z kart kredytowych, aplikacji telefonicznych, a także mają utrudniony powrót do ojczyzny ze względu na zamknięcie drogi powietrznej na terenie ich kraju. Egipskie kurorty starają się załagodzić zaistniały konflikt pomiędzy dwoma narodowościami.

Osobne miejsca w restauracjach czy rodzime kanały telewizyjne w pokojach to tylko część udogodnień dla turystów, którzy w ciągu kilku dni odmienili swoje dotychczasowe spojrzenie na życie.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Źródło: Podróże Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Weronika Chmielewska

Redaktorka.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]