Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Dzięki temu twój pobyt w hotelu będzie lepszy niż kiedykolwiek. Koniec z hałasami z korytarza i rażącym słońcem
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 19.10.2023 17:51

Dzięki temu twój pobyt w hotelu będzie lepszy niż kiedykolwiek. Koniec z hałasami z korytarza i rażącym słońcem

Korytarz
Fot. Canva, TikTok/neat.caroline. Hotel-zdjęcie ilustracyjne

Rezerwując nocleg w hotelu, podróżni nawet nie mają pojęcia, w jaki sposób mogą wykorzystać znajdujące się w apartamencie przedmioty. Wielu turystów chętnie dzieli się swoimi sprawdzonymi trikami. Oto kolejne z nich.

Tiktokerka zdradziła, do czego mogą posłużyć  m.in. klipsy przy wieszaku, czy czepek kąpielowy. 

Bezpieczeństwo w hotelu to priorytet dla podróżnych

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym,  co podróżni powinni zrobić od razu po zameldowaniu w pokoju hotelowym. Jak wówczas zdradzała tiktokerka @maddze10,  w pierwszej kolejności powinniśmy przy otwartych drzwiach wejściowych zobaczyć czy nic lub nikt nie znajduje się za zasłonami, wewnątrz szaf czy pod łóżkiem. W końcu chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Wśród innych wskazówek kobieta podała, że w przypadku luster warto przyłożyć palec do ich powierzchni. Tak, by upewnić się, czy nie są one tzw. lustrami weneckimi. W sieci nieraz pojawiały się filmy przedstawiające przydatne triki, na które niewielu by wpadło. Teraz kolejnymi podzieliła się na TikToku ekspertka czystości @neat.caroline.

Przydatne triki w pokoju hotelowym. Tak wykorzystasz te przedmioty

Przy rezerwacji noclegu w hotelu liczymy na to, by pobyt przebiegł spokojnie, komfortowo i oczywiście bezpiecznie. Tego samego chcą też właściciele obiektów. Zazwyczaj standardowe pokoje oferują podstawowe wyposażenie takie jak ręczniki, suszarka, czy środki czystości. Mało kto jednak wie, do czego jeszcze mogą posłużyć niektóre z przedmiotów.

Ekspertka ds. czystości w Nowym Jorku ujawnia, że dobrym sposobem, by dodatkowo osłonić się przed światłem słonecznym bijącym zza okien, jest spięcie zasłon za pomocą spinaczy z wieszaków. Ale to nie wszystko, kolejnym jej trikiem jest nałożenie na pilot czepka prysznicowego. Tiktokerka radzi, by wybierać pokoje, które są położone na wyższych piętrach, ponieważ to zapewni nam spokój i ciszę. Jeżeli to nie wystarczy, można zwinąć ręcznik i przyłożyć go pod drzwi, by stłumić dochodzące z zewnątrz dźwięki. 

Gdy w pokoju hotelowym zabraknie żelazka. To ekspertka radzie turystom

Ekspertka zdradza, że do prania ubrania możemy użyć znajdujących się w łazience szamponów i żeli kąpielowych. Gdy materiał wyschnie, a w pokoju nie ma żelazka, możemy poradzić sobie z zagnieceniami w inny sposób. Jak mówi tiktokerka, dobrym pomysłem będzie wtedy powieszenie ubrania w łazience podczas brania gorącego prysznica. Para spowoduje, że materiał się rozprostuje.