Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Nigdy nie używaj tego w pokoju hotelowym! Podróżni nie mają o tym pojęcia
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 26.09.2023 18:08

Nigdy nie używaj tego w pokoju hotelowym! Podróżni nie mają o tym pojęcia

Pokój hotelowy
Fot.Shutterstock/Mayuree Moonhirun, Tiktok/@maddze10

Wielu podróżnych podczas pobytu w pokoju hotelowym do woli korzysta z wielu znajdujących się tam przedmiotów. Mało kto jednak wie, że mogą być one siedliskiem bakterii. Tiktokerka podróżnicza zdradza, od czego każdy turysta powinien trzymać się z daleka.

“Nigdy nie używaj koców. Od pracowników hotelu dowiedziałam się, że nigdy nie są one prane” - ostrzega tiktokerka. 

Bezpieczeństwo w pokoju hotelowym

Wykupując nocleg w danym hotelu, oprócz walorów estetycznych i oferowanych usług, stawiamy także na bezpieczeństwo. Nieraz bowiem dochodziło do różnych nieprzyjemnych incydentów takich jak kradzieże przez personel sprzątający. W sieci nietrudno także znaleźć nagrania przedstawiające ukryte kamery w apartamentach czy tzw. lustro weneckie.

Meldując się w pokoju hotelowym, na niektóre rzeczy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. W końcu chodzi o nasze bezpieczeństwo. O tym, które z nich powinny wzbudzić w nas niepokój, opowiedziała była stewardessa i użytkowniczka TikToka @maddze10. 

Poradnik dla podróżnych. Lustro weneckie i ukryte kamery

Tiktokerka przestrzega podróżnych, że od razu po zameldowaniu w pokoju hotelowym powinniśmy sprawdzić tył zasłon, by upewnić się, czy nic lub nikt się za nimi nie znajduje. Ważne, by wówczas pozostawić otwarte drzwi wejściowe. Tak samo należy postąpić z wolną przestrzenią pod łóżkiem, oraz wnętrzem szaf.

W kwestii luster warto przyłożyć palec do ich powierzchni, aby sprawdzić, czy nie są one tzw. lustrami weneckimi. Jeżeli widzimy lukę między odbiciem, możemy być spokojni. Nie można także zapomnieć o ewentualnych ukrytych kamerach w pomieszczeniu. 

Koc i ekspres do kawy w pokoju hotelowym. Podróżni nie powinni tego używać

Choć często po wejściu do apartamentu wydaje nam się, ze wszystko lśni czystością, okazuje się, że niektóre z przedmiotów nigdy nie są czyszczone. Jak zdradza była stewardessa i tiktokerka, tak właśnie jest w przypadku koców i ekspresów do kawy.

“Nigdy nie używaj koców. Od pracowników hotelu dowiedziałam się, że nigdy nie są one prane” - ostrzega tiktokerka. W przypadku ekspresów do kawy czy czajników, podróżni powinni zwrócić uwagę na to, czy są one starszego modelu. “Czajniki i starsze ekspresy nigdy nie są czyszczone. Te nowoczesne są w porządku” - wyjaśnia kobieta.