Turysci.pl
people-ge8ef0b863 1280

fot. Pixabay/ Skitterphoto

Dwie duże linie lotnicze zawieszają swoje połączenia z Rosją

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Tureckie tanie linie Pegasus oraz narodowy przewoźnik Kazachstanu Air Astana, ogłosiły w piątek zawieszenie wszystkich swoich połączeń do Rosji. Z komunikatów obu linii wynika, że jest to pośrednio związane z sankcjami nałożonymi na ten kraj.

W piątek dwie duże linie lotnicze poinformowały swoich klientów o zawieszeniu wszystkich połączeń do Rosji. Obie pochodzą z krajów, które nie wprowadziły większych sankcji wobec tego państwa.

Вагит Алекперов

Jacht właściciela Łukoila zniknął z radarów. Mógł złamać przepisy

CZYTAJ DALEJ

Kolejne linie zawieszają loty do Rosji

Swoje loty do Rosji zawiesiła turecka tania linia Pegasus. Zgodnie z komunikatem przewoźnika, loty nie będą one realizowane na razie przez 2 tygodnie, w okresie od 13 do 27 marca. Nie wykluczono jednak, że okres ten może zostać przedłużony.

Drugą linią jest Air Astana, narodowy przewoźnik Kazachstanu, która zawiesiła swoje loty do odwołania. W komunikacie czytamy jednak, że linia postara się przywrócić loty do Rosji tak szybko jak to będzie możliwe.

Co wpłynęło na decyzję?

Turecka linia podała w swoim komunikacie, że decyzja jest związana z „ryzykami operacyjnymi” powiązanymi z sankcjami do Rosji. Według portalu Fly4Free może oznaczać to dużą niepewność związaną z ubezpieczeniem samolotów latających nad przestrzenią powietrzną Rosji.

Jak podaje AFP, polisy ubezpieczeniowe wielu przewoźników nie są już ważne po wprowadzeniu sankcji. Kraje, które chcą zachować swoje połączenia do Rosji, muszą dać dodatkowe gwarancje finansowe, jak zrobił to dla swoich linii na przykład Izrael.

Jeżeli chodzi o Air Astana, tamtejsze władze jeszcze na początku rosyjskiej agresji odmówiły jakiegokolwiek zaangażowania militarnego w operacji na Ukrainie.

– Kazachstan nie stoi po żadnej stronie w konflikcie Rosji i Ukrainy, mamy nadzieję na uregulowanie dyplomatyczne. Zarówno z Ukrainą jak i Rosją utrzymujemy bardzo dobre relacje. Nie ma nic, co byłoby podstawą zarzutu, że stanęliśmy się po którejś ze stron – informuje w oficjalnym komunikacie kazachskie MSZ.

Warto podkreślić, że loty do Rosji wciąż realizują Air Serbia i Turkish Airlines, a także kilkanaście innych linii, w tym „wielka trójka” z Zatoki Perskiej: Emirates, Qatar oraz Etihad.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

19-latka straciła rękę podczas wakacji w Egipcie. Teraz zbiera na bioniczną protezę

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Rozbił się samolot z 22 osobami na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Pilot zareagował na opóźniony lot. Pasażerowie byli bardzo zdziwieni jego zachowaniem

Czytaj więcej >

Świat

7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

Czytaj więcej >

Świat

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Czytaj więcej >
Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >