Turysci.pl
Dubaj, turystyka szczepionkowa

fot. pixabay/atimedia

Turystyka szczepionkowa przybiera na sile. Dyskusyjne podróże do Dubaju

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

O Dubaju po raz kolejny zrobiło się głośno. Tym razem chodzi o nowy pomysł na biznes, jaki wymyślili przedsiębiorcy z branży turystycznej. Coraz więcej firm oferuje podróżnym tzw. wakacje szczepionkowe. Oprócz doświadczenia niebywałych luksu

Dubaj znów jest na ustach tysięcy ludzi z całego świata. Jak podają zagraniczne media, Zjednoczone Emiraty Arabskie przyjmują podróżnych z Hiszpanii i szczepią ich przeciwko COVID-19. Luksusowa turystyka szczepionkowa rośnie w siłę i nie wzbudzałaby aż tylu emocji, gdyby nie fakt, że oficjalnie ZEA szczepią tylko swoich obywateli. Okazuje się, że wśród zamożnych Hiszpanów kontrowersyjne podróże do Dubaju są na porządku dziennym.

Dubaj - luksusowa turystyka szczepionkowa

Oficjalnie w Dubaju do 12 stycznia 2021 roku zagraniczni turyści mogli poddać się szczepieniu na koronawirusa. Według ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która znajduje się w Madrycie, szczepionki dostępne są jedynie dla obywateli i rezydentów ZEA. Zagraniczny dziennik dotarł jednak do prawdziwych informacji.

Hiszpańska gazeta ABC ujawniła, że mimo oficjalnych zapewnień, luksusowa turystyka szczepionkowa rośnie w siłę. A za pieniądze można zrobić w Dubaju wszystko.

— Za pieniądze można tutaj załatwić wszystko — cytuje PAP zagraniczny dziennik.

ABC podkreśla, że w Hiszpanii widoczny jest duży niedobór szczepionki, a powolna kampania nie sprzyja nastrojom społeczeństwa. Jeśli ktoś ma wystarczająco dużo gotówki, to decyduje się na podróż do Dubaju i bierze czynny udział w nowym trendzie, czyli w tzw. turystyce szczepionkowej.

— Niedobór szczepionek i spowalniająca w ostatnim czasie kampania szczepień przeciw COVID-19 w Hiszpanii zachęcają do podróży do Dubaju — podkreśla dziennik.

Hiszpańska gazeta dotarła do turystów szczepionkowych, którzy wyznali prawdę na temat podróży do Dubaju.

Mogą być szczepieni także turyści zagraniczni, zwłaszcza w prywatnych klinikach małych emiratów - informują podróżni.

Hiszpańska Federacja Agencji Podróży podkreśla, że jak dotąd w żadnym biurze podróżny nie pojawiła się oferta dotycząca turystyki szczepionkowej. Zjednoczone Emiraty Arabskie, zaraz po Izraelu, notują najwyższy wskaźnik zaszczepionych obywateli. Bez wątpienia fakt ten ma duże znaczenie dla zamożnych z krajów, gdzie szczepionek brakuje.

Podobno pionierem w luksusowych wyjazdach ze szczepionką w tle jest brytyjski klub. Oferuje on swoim klientom wakacje na najwyższym poziomie w Dubaju. Koszt luksusowych wakacji to 55 tys. euro za osobę. Cena składa się z kosztów przeloty, osobistego kamerdynera oraz 3-tygodniowy pobyt w hotelu o najwyższym standardzie. 21 dni, to wystarczający czas, aby przyjąć dwie dawki szczepionki Pfizera.

Turystyka szczepionkowa wywołała kontrowersje w mediach społecznościowych. Wiele osób zarzuca brak etycznej strony takiego przedsięwzięcia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >