Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Droga nad Morskie Oko zamknięta. Turyści nie będą zadowoleni
Marta Lewkowicz-Popławska
Marta Lewkowicz-Popławska 14.09.2023 06:31

Droga nad Morskie Oko zamknięta. Turyści nie będą zadowoleni

Morskie Oko
fot. Turyści.pl/Marlena Kaczmarek

Szykuje się wielki remont w Tatrach. I to już od 14 września. Starostwo Powiatowe w Zakopanem planuje remont drogi do Morskiego Oka na odcinku około 1 km, od Włosienicy w dół.

W przyszłym tygodniu ten popularny wśród turystów trakt będzie całkowicie zamknięty. 

Będą frezować asfalt

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy do końca tygodnia (czwartek-piątek) usuwana będzie stara nawierzchnia i frezowany asfalt – przejście pieszo będzie możliwe, ale wystąpią utrudnienia dla ruchu kołowego – konieczne będzie oczekiwanie na przejazd (dotyczy jedynie pojazdów posiadających zezwolenie na wjazd). 

W tych dniach konie odpoczną - usługa przewozów będzie wstrzymana. Nad Morskie Oko będzie się można dostać tylko na piechotę.

W przyszłym tygodniu ruch całkowicie wstrzymany

Na weekend ruch zostanie wznowiony, ale od poniedziałku 18 września, jeśli pogoda pozwoli, na remontowanym odcinku będzie wylewany nowy asfalt. Z tego powodu planowane jest całkowite zamknięcie drogi do Morskiego Oka na odcinku Wodogrzmoty Mickiewicza –Włosienica. Będzie to dotyczyło zarówno ruchu pieszego, jak i kołowego. 

Możliwe będzie dojście z Palenicy Białczańskiej do szlaku w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także do Roztoki. Z kolei do Morskiego Oka dojście będzie możliwe jedynie od strony Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką oraz przez Szpiglasową Przełęcz.

Turyści korzystają z ciepłej końcówki sezonu

Parkingi TPN w rejonie Morskiego Oka będą otwarte przez cały czas trwania remontu dla osób planujących wycieczki z Palenicy Białczańskiej czy Łysej Polany na pozostałe otwarte szlaki. 

– Upalny początek września z jednej strony skłania turystów do decyzji o jeszcze jednym krótkim wyjeździe, z drugiej strony zachęca właścicieli obiektów, by aktywnie powalczyć o gości i odpracować skutki słabszych wakacji – mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes Nocowanie.pl