Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Dramatyczny koniec sesji zdjęciowej na schodach. Mogło dojść do tragedii
Magda Antoł
Magda Antoł 23.05.2023 10:05

Dramatyczny koniec sesji zdjęciowej na schodach. Mogło dojść do tragedii

Babia Góra
Fot. Pixabay

W Małopolsce doszło do groźnego wypadku. Pod turystami zawaliły się schody. Kilka osób zostało rannych.

W małopolskiej wsi Zawoja zawaliły się schody pod grupą turystów. Kilka osób ucierpiało w wypadku. Wśród nich dwie osoby wymagały pomocy medycznej.

Schody zawaliły się pod turystami

Do groźnego wypadku doszło 20 maja w małopolskiej wsi Zawoja, mieszczącej się na terenie powiatu suskiego. Jak podaje Małopolska Alarmowo, grupa turystów postanowiła zrobić sobie zdjęcia na schodach koło godziny 19. Po chwili schody zawaliły się. Poszkodowanych zostało siedem osób.

Wypadek w Zawoi. Sześć osób trafiło do szpitala

O zdarzeniu dowiedziała się krakowska redakcja TVN24. Poinformował o niej rzecznik Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Krakowie mł. kpt. Hubert Ciepły.

Schody, które zawaliły się pod turystami, znajdowały się na terenie Karczmy Zbójnickiej, niedaleko wyciągu Mosorny Groń. Miały one prowadzić nad rzekę, w stronę głębokiego jaru. W wypadku ucierpiało siedem osób, w tym dwie zostały poważnie ranne. Część z turystów opatrywali strażacy, reszta trafiła pod opiekę medyczną. W akcji ratowniczej brało udział ok. 50 strażaków. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Zawoja rekordową wsią w Polsce

Zawoja to jedna z bardziej popularnych miejscowości w Polsce. Jest nie tylko najdłuższą wsią w kraju (i jednocześnie największą pod względem powierzchni), co siedzibą Babiogórskiego Parku Narodowego. Stanowi idealny punkt wypadowy dla turystów planujących wycieczkę na Babią Górę.

Źródło: TVN24 Kraków