Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Dramatyczna walka na lotnisku. Wziął 4-latkę na zakładniczkę i oddał strzały
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 05.11.2023 11:01

Dramatyczna walka na lotnisku. Wziął 4-latkę na zakładniczkę i oddał strzały

Lotnisko
Fot.Shutterstock/bibiphoto, geo

Wszczęto alarm w Hamburgu! W sobotę wieczorem mężczyzna wjechał samochodem przez barierę na płytę lotniska i przetrzymuje swoją córkę jako zakładniczkę. Wszystkie loty zostały odwołane a lotnisko zamknięto.

35-latek chce polecieć z dzieckiem do Turcji. 

Dramatyczna sytuacja na lotnisku w Niemczech

O godzinie 20.12 uzbrojony mężczyzna został wykryty przez pracowników ochrony na lotnisku "Hamburg Airport Helmut Schmidt". Według BILD podróżował on Audi bez tablic rejestracyjnych przed terminalem. Początkowo odjechał, ale kilka minut później przedarł się samochodem przez północną bramę. Pojechał prosto do samolotów na płycie lotniska, zatrzymując się obok pustego samolotu pasażerskiego Turkish Airlines.

Policja negocjowała z ojcem przez całą noc w języku tureckim i poinformowała o 6.40 rano: "Sytuacja jest nadal statyczna", tj. bez zmian. 

Mężczyzna przetrzymuje 4-letnią córkę. Jest niebezpieczny

Mężczyzna to najprawdopodobniej 35-letni mieszkaniec Dolnej Saksonii pochodzenia tureckiego. Miał w samochodzie swoją 4-letnią córkę i według BILD, chciał zabrać ją na pokład samolotu do Turcji. Początkowo krążyły plotki, że miał ze sobą dwójkę dzieci, ale nie zostało to potwierdzone. Policja poinformowała w nocy: "Chce z nami rozmawiać i na razie uważamy to za bardzo pozytywne".

Według niemieckich mediów mężczyzna miał w nocy wzniecić kilka pożarów na terenie lotniska! Wyrzucił z samochodu dwie płonące butelki, "rodzaj koktajlu Mołotowa", powiedział Thomas Gerbert, rzecznik policji federalnej. Straż pożarna dla bezpieczeństwa spryskała samolot wodą. Dodatkowo kilka razy wystrzelił ze swojego samochodu, jednak nikt nie ucierpiał.

Najwyraźniej między mężczyzną, a jego żoną doszło do eskalacji sporu o opiekę nad dzieckiem! Niemieckie media podają, że sprawca zabrał dziecko matce w sobotę wieczorem i odjechał z nim. 

Lotnisko zamknięto, żaden samolot nie wystartuje

W niedzielę, 5 listopada podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami, bowiem lotnisko zostało zamknięte, a pierwsze loty odwołane. Wieczorem w sobotę ruch lotniczy w Hamburgu został całkowicie odwołany. Cały dostęp do terminali został zamknięty. 3 200 pasażerów z budynków i samolotów musiało zostać ewakuowanych w bezpieczne miejsce.

Rzeczniczka lotniska powiedziała BILD tego wieczoru: "Z powodu operacji policyjnej operacje lotnicze na lotnisku w Hamburgu zostały zawieszone od godziny 20:24 i nie zostaną wznowione dzisiaj. Dotyczy to 27 lotów (6 odlotów i 21 lądowań)".