Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > “Dobrze, że umiem karate”. Ania Lewandowska zaskoczyła złodzieja na lotnisku
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 23.05.2024 11:46

“Dobrze, że umiem karate”. Ania Lewandowska zaskoczyła złodzieja na lotnisku

Lotnisko w Barcelonie
Fot. Shutterstock/s8, Instagram/Anna Lewandowska

W miejscach bardzo turystycznych często dochodzi do kradzieży. W Barcelonie, ale i w innych hiszpańskich miastach czy lotnisku dzieje się to na porządku dziennym. Przekonała się o tym na własnej skórze Ania Lewandowska. Celebrytka, jak tylko zobaczyła, że brakuje jednej z jej walizek, natychmiast udała się w pogoń za złodziejem. “Dobrze, że umiem karate” - mówi na Instagramie. 

Złodziej chciał okraść Anię Lewandowską na hiszpańskim lotnisku

W Hiszpanii szczególnie w Barcelonie i okolicach złodziei nie brakuje. Doskonale wiedzą, że skupiska ludzi są idealną okazją do kradzieży. Nie raz turyści padali ich ofiarą, bez względu na porę dnia. Kradzieże zdarzają się tam nawet w restauracjach. Wystarczy chwila nieuwagi i bardzo szybko możemy stracić z oczu nasze cenne rzeczy.

Ania Lewandowska, która wraz z mężem i dziećmi mieszka w Hiszpanii doświadczyła bardzo nieprzyjemnej sytuacji na jednym z hiszpańskich lotnisk. Swoją historią podzieliła się z obserwatorami na Instagramie. 

Incydent na lotnisku. Lewandowska nie dała złodziejowi uciec

“Słuchajcie ku przestrodze. Właśnie spotkała mnie niefajna sytuacja na lotnisku. Kiedy to chciałam się odczekować i nadać bagaż, zapytałam panią, czy tutaj mogę się odprawić. Pani powiedziała, że muszę poczekać, muszę pójść do kolejnej odprawy. Odwracam się, patrzę, a zamiast dwóch walizek, jedna stoi” - opowiada na Instagramie celebrytka.

Lewandowska natychmiast zlokalizowała złodzieja i pobiegła za nim. Ten był już przy wyjściu z lotniska, jednak ostatecznie nie udało mu się uciec. “Myślę, że pokonałam sprint mojego życia, najszybszy sprint. Wskoczyłam w drzwi, które się zamykały, takie okrągłe. Wskoczyłam do niego, złapałam za walizkę” - kontynuuje. “Dobrze, że umiem karate. Odzyskałam walizkę” - skwitowała na koniec. 

Jak nie zostać okradzionym? Turyści muszą o tym pamiętać

Przy okazji Ania Lewandowska mocno uczuliła swoich obserwatorów, by w Hiszpanii zawsze byli czujni, szczególnie w tego typu miejscach publicznych. “Ale słuchajcie, ku przestrodze, uważajcie wszędzie na lotniskach, szczególnie w Hiszpanii, zwłaszcza w Barcelonie, bo bardzo tu kradną” - ostrzegła.