Turysci.pl
37859977821 5f08a1e19d k

Fot. flickr.com/ Sejm RP/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Czechy zaostrzają przepisy graniczne. Bez kwarantanny tylko z zaświadczeniem lub tranzytem

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Czechy od 9 lipca zaostrzają przepisy na swoich granicach. Od tego dnia podróżni z Polski zobowiązani będą do okazania dokumentu potwierdzającego szczepienie, negatywny wynik testu lub status ozdrowieńca. Wyjątek stanowią osoby przejeżdżające przez Czechy tranzytem do 12 godzin.

Obecnie przy wjeździe do Czech Polaków nie obowiązują żadne dodatkowe ograniczenia. Wszystko ma zmienić się jutro, 9 lipca, kiedy wprowadzone zostaną nowe zasady na granicach.

213641995 10157934145097483 7717718702012058332 n

Tragedia nad Bałtykiem. 200 metrów od brzegu utonął mężczyzna

CZYTAJ DALEJ

Od 9 lipca Czechy będą wymagać zaświadczeń na granicy

Od 9 lipca podróżujący z Polski, aby przekroczyć granicę Republiki Czeskiej, zobowiązani będą do okazania dokumentu potwierdzającego przyjęcie dwóch dawek szczepionki na COVID-19, przy czym druga dawka będzie musiała zostać podana co najmniej 14 dni wcześniej.

Przez czeską granicę przejadą także osoby, które przedstawią negatywny wynik testu w stronę Covid-19. Może być to zarówno badanie antygenowe nie starsze niż 48 godz., jak i PCR nie starsze niż 72 godz.

Podróżni na granicy będą mogli posłużyć się także zaświadczeniem o przebyciu zakażenia Covid-19. Występuje jednak warunek, że upłynęło nie więcej niż 180 dni. Wszystkie te zasady nie dotyczą jednak dzieci poniżej piątego roku życia, które są automatycznie zwolnione z kwarantanny.

Podróżujący posługujący się testem dodatkowo przed przekroczeniem granicy mają również obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego. Honorowane są także europejskie certyfikaty covidowe.

Turyści zatrzymujący się w Czechach w celu skorzystania z tamtejszej infrastruktury hotelowej i restauracyjnej, również będą musieli okazć zaświadczenie o zaszczepieniu, przechorowaniu koronawirusa bądź negatywny wynik testu.

Wyjątek od tych zasad stanowi tranzyt z Polski przez Czechy, który do 12 godz. będzie odbywał się bez ograniczeń. Jest to ważna wiadomość dla osób, które chcą jechać przez ten kraj do Włoch czy Chorwacji.

Podróżując przez kilka państw z ewentualnym postojem powinno się wziąć pod uwagę, aby wynik testu był aktualny podczas przekraczania granicy kraju, który tego wymaga. Wiele państw honoruje również dokumenty potwierdzające szczepienie lub przebycie choroby.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >