Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Czarne mrówki zamiast zabawek. Dwie paczki z Polski przechwycone na lotnisku w Manili
Ania Radke
Ania Radke 16.02.2022 22:23

Czarne mrówki zamiast zabawek. Dwie paczki z Polski przechwycone na lotnisku w Manili

Manila
fot. DENR NCR

Celnicy na lotnisku w Manili na Filipinach w dwóch paczkach wysłanych z Polski znaleźli 375 żywych mrówek. Zgodnie z deklaracją w przechwyconych przesyłkach miały być zabawki dla dzieci. Nie jest to pierwsza taka sytuacja.

Nietypową przesyłkę z Polski przechwycili celnicy na lotnisku w Manili, stolicy Filipin. Setki mrówek zamknięta w szklanych probówkach, które umieszczono w dwóch osobnych paczkach wysłanych z Wrocławia w grudniu i w styczniu.

Paczka z Polski przechwycona na lotnisku w Manili

Urzędnicy zainteresowali się paczką z Polski, gdy adresat nie odebrał swojej przesyłki. Wówczas dokonano inspekcji zawartości.

Przesyłka nie miała wymaganego pozwolenia na import ani dokumentacji określającej pochodzenie mrówek - poinformował filipiński urząd zajmujący się ochroną środowiska i zasobów naturalnych (DENR).

https://www.facebook.com/gmanews/photos/pcb.10160755105851977/10160755105101977/

Nie zostało wyjaśnione, do czego dokładnie mrówki miały posłużyć, jednak media podają, że owady te cieszą się coraz większą popularnością wśród filipińskich hodowców.

Co więcej, przesyłki z mrówkam w środku przyleciały ostatnio na Filipiny również z Francji, Włoch i Singapuru. Wszystkie paczki deklarowano jako klocki dla dzieci.

Jak informują służby, w podobny sposób przemycano tarantule i pająki. W styczniu służby na lotnisku w Manili przechwyciły z kolei ładunek zawierający 28 jaszczurek występujących w Australii i Argentynie, które miały być warte 210 tys. pesos (ok. 4100 USD).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24

Tagi: Lotnisko