Turysci.pl

fot. DENR NCR

Czarne mrówki zamiast zabawek. Dwie paczki z Polski przechwycone na lotnisku w Manili

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Celnicy na lotnisku w Manili na Filipinach w dwóch paczkach wysłanych z Polski znaleźli 375 żywych mrówek. Zgodnie z deklaracją w przechwyconych przesyłkach miały być zabawki dla dzieci. Nie jest to pierwsza taka sytuacja.

Nietypową przesyłkę z Polski przechwycili celnicy na lotnisku w Manili, stolicy Filipin. Setki mrówek zamknięta w szklanych probówkach, które umieszczono w dwóch osobnych paczkach wysłanych z Wrocławia w grudniu i w styczniu.

Paczka z Polski przechwycona na lotnisku w Manili

Urzędnicy zainteresowali się paczką z Polski, gdy adresat nie odebrał swojej przesyłki. Wówczas dokonano inspekcji zawartości.

Przesyłka nie miała wymaganego pozwolenia na import ani dokumentacji określającej pochodzenie mrówek - poinformował filipiński urząd zajmujący się ochroną środowiska i zasobów naturalnych (DENR).

https://www.facebook.com/gmanews/photos/pcb.10160755105851977/10160755105101977/

Nie zostało wyjaśnione, do czego dokładnie mrówki miały posłużyć, jednak media podają, że owady te cieszą się coraz większą popularnością wśród filipińskich hodowców.

Co więcej, przesyłki z mrówkam w środku przyleciały ostatnio na Filipiny również z Francji, Włoch i Singapuru. Wszystkie paczki deklarowano jako klocki dla dzieci.

Jak informują służby, w podobny sposób przemycano tarantule i pająki. W styczniu służby na lotnisku w Manili przechwyciły z kolei ładunek zawierający 28 jaszczurek występujących w Australii i Argentynie, które miały być warte 210 tys. pesos (ok. 4100 USD).

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Pilot zemdlał za sterami samolotu. To co zrobili dwaj pasażerowie odbiera mowę
Czytaj więcej >

Świat

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia
Czytaj więcej >

Świat

Przewoził w walizce groźne, żywe zwierzęta z Afryki. Tłumaczył, że chciał je zjeść w domu
Czytaj więcej >

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]