Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Coraz mniej Polaków wyjeżdża na wakacje. Przyczyną drożyzna
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 13.05.2022 11:38

Coraz mniej Polaków wyjeżdża na wakacje. Przyczyną drożyzna

wakacje
fot.designerpoint/canva.com

Jak wynika z sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie Radia Zet, większość Polaków nie wyjedzie w tym roku na wakacje. Przyczyną jest wszechobecna drożyzna, która pustoszy portfele rodaków. Z uroków wakacji wyjazdowych skorzysta w tym roku jedynie co drugi Polak.

Na wakacje wyjedzie w tym roku jedynie 50 % Polaków. Pozostała część zadeklarowała, że pozostanie w domu - wynika z sondażu IBRIS przeprowadzonego dla Radia Zet. To mniej niż przed rokiem, kiedy to wyjazdy urlopowe zadeklarowało 57 % rodaków.

Co drugi Polak nie wyjedzie na wakacje

Przyczyną braku planów na wakacje 2022 jest oczywiście rosnąca inflacja, wzrost kosztów życia oraz galopujące w górę raty kredytów - czytamy na podroze.radiozet.pl. Jednocześnie, jak wynika z sondażu, na długi, dwutygodniowy urlop wybierze się jedynie 4 % Polaków. Większość stawia jednak na krótkie, tygodniowe wakacje.

Spośród badanych, którzy zadeklarowali wyjazd na wakacje 2022, większość (32 % ) wybiera się za granicę. Na działkę oraz nad polskie morze wybierze się po 17 procent badanych. Z kolei 15 proc. planuje wakacje 2022 w górach. Pozostałe 3 procenty badanych nie zadeklarowało jeszcze, gdzie spędzą urlop - podaje podroze.radiozet.pl.

Sondaż IBRIS dla Radia Zet przeprowadzono w dniach 6-7 maja 2022, metodą CATI, na ogólnopolskiej próbie 1000 osób.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: podroze.radiozet.pl

Tagi: Wakacje 2022