Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Co się dzieje z bagażem po odprawie? Przyczepił kamerkę do walizki i pokazał nagranie
Magda Antoł
Magda Antoł 13.05.2023 10:02

Co się dzieje z bagażem po odprawie? Przyczepił kamerkę do walizki i pokazał nagranie

Bagaże
Fot. Flickr/friend JAD

Każdy chciałby, aby lot przebiegał bezproblemowo. Szczególnie zależy nam na bagażu, który dotrze do nas na taśmie w jednym kawałku. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z naszym bagażem po jego odprawie?

Sytuacje, gdy bagaż ginie lub zostaje zniszczony, niestety nie należą do rzadkości. Możliwe, że po odprawie w waszych głowach pojawiła się myśl typu “co się teraz dzieje z moimi rzeczami”. Na szczęście już nie musicie głowić się nad tą tajemnicą, albowiem dwóch tiktokerów postanowiło rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak wygląda trasa bagażu po odprawie?

Pewnego dnia Thomas Miller, zagraniczny tiktoker, wpadł na pomysł, aby umieścić kamerkę na zewnątrz swojego bagażu rejestrowanego. W ten sposób chciał pokazać, jak prezentują się dalsze losy walizek oddanych podczas odprawy. 

Filmik rozpoczyna się od umieszczenia bagażu na torze. Zanim trafi do środka samolotu, musi pokonać niełatwą trasę. Jest pełna ostrych zakrętów i stromych zjazdów w dół. Przy okazji mija innych pracowników lotniska, wykonujących swoje codzienne obowiązki.

Bagaże po odprawie z perspektywy pracownika lotniska

W sieci bez trudu można znaleźć również filmiki jednego z pracowników lotniska.  Dzięki krótkim nagraniom tiktoker pokazuje, jak wygląda pakowanie bagażu do samolotu. Mężczyzna posługuje się pseudonimem DjSugue i podobnie jak Thomas używa w tym celu kamerek. 

Autor materiałów przy okazji pokazał internautom niewielki rozmiar ładowni. Co ciekawe walizki układał z pozycji leżącej. Przechwytywał je z taśmy i kładł blisko siebie, niemal ściśnięte.

A dlaczego bagaż nie dociera na miejsce?

Według informacji przedstawionych przez serwis NotiOne co roku gubi się niemal 6 sztuk bagaży na 1000 pasażerów. Najczęstszymi przyczynami zaginięcia bagażu są zbyt krótki czas na przetransportowanie walizek do samolotu, ich złe oznakowanie, a także w wyniku mechanicznych uszkodzeń, podczas których giną ich znaczniki.

Źródło: mirror.co.uk