Turysci.pl
zakopane

canva.com

Co się dzieje na Zakopiance po Sylwestrze? Czy korki sparaliżowały miejscowość?

10 Lutego 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Wczorajszy Sylwester Marzeń z Dwójką sprawił, że Zakopane przywitało tłumy turystów. Można było więc się spodziewać, że już po zakończeniu imprezy w Nowy Rok znaczna większość tych osób będzie chciała wracać do domów. Jak więc wyglądała Zakopianka dzień po Sylwestrze?

Nie od dziś bowiem wiadomo, że jest to trasa, na której można spędzić kilka godzin w korku, jeśli jedzie się nią w newralgicznym terminie, a ten z pewnością do takich należał. Dziennikarze Onetu zbadali, jak dziś wyglądało to w rzeczywistości, wracając z Zakopanego do Krakowa.

Zakopane - Jak wygląda powrót busem w Nowy Rok?

Istniało spore prawdopodobieństwo, że komunikacja będzie przepełniona do tego stopnia, że nie każdy pasażer będzie nawet w stanie usiąść. Turyści zjeżdżali się bowiem do Zakopanego przez kilka dni, ale większość postanowiła wrócić właśnie dziś. Obawy te potwierdziły się, gdyż wyżej wspomniani reporterzy poinformowali, że kilka osób faktycznie musiało stać, gdyż wszystkie miejsca były już zajęte.

Zakopane

Oblężenie Zakopanego. Tłumy zjechały na południe Polski, Justyna Kowalczyk komentuje: "Taki huk, taki tłok"

CZYTAJ DALEJ

Kolejną obawą dotyczącą noworocznego powrotu komunikacją zbiorową było potencjalne zamieszanie generowane przez jeszcze nietrzeźwych imprezowiczów. To też zostało przez dziennikarzy potwierdzone. Podobno niektórzy pasażerowie głośno puszczali muzykę, a inni spożywali nawet alkohol. Podróż odbyła się jednak bez awantur.

A jak powrót z Zakopanego wyglądał pod względem czasu? Choć ostrzegano, że może on potrwać nawet kilka godzin ze względu na wyjątkowe korki, podróż nie trwała tak długo. Zamknęła się w okolicach planowanych 2 godzin. Pasażerowie mogli być więc miło zaskoczeni.

Zakopane gospodarzem Sylwestra

Choć Zakopane zawsze gości w okresie noworocznym dużo turystów, tym razem mogło być ich jeszcze więcej właśnie ze względu na organizowane przez Telewizję Polską wydarzenie sylwestrowe. Szacowano, że na Równi Krupowej, na której odbywały się koncerty, pojawi się nawet 30 tysięcy widzów.

Raporty policji, na które powoływał się Super Express, wskazują jednak na mniejszą frekwencję. Według wspomnianego źródła ostatecznie pod sceną bawiło się około 8 tysięcy osób. Może to częściowo tłumaczyć wyjątkowo sprawny powrót Zakopianką.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: podroze.onet.pl/ se.pl

Michał FitzAutor

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >