Turysci.pl > Świat > Ciaran siał spustoszenie, ale selfie było ważniejsze. Wideo wyciekło do sieci
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 04.11.2023 16:15

Ciaran siał spustoszenie, ale selfie było ważniejsze. Wideo wyciekło do sieci

Molo
Fot. TikTok_@coffemad74

Jednymi z najbardziej cennymi pamiątkami z podróży są zdjęcia. Turyści jednak niekiedy zrobią wszystko dla ciekawego kadru. Niezwykle nieroztropna okazała się być kobieta, która podczas swojej wycieczki po Wielkiej Brytanii próbowała zrobić sobie selfie, narażając swoje życie.

Kobieta znalazła się w samym środku burzy Ciaran. 

Turystka wybrała się molo mimo huraganu

W ostatnich dniach Wielka Brytania zmaga się z orkanem Ciaran. Zaledwie w czwartek 2 listopada obowiązywało tam prawie 280 ostrzeżeń i alertów powodziowych. Zalecono, by powstrzymać się od wszelkich spacerów na wybrzeżu, gdzie obecnie panują niezwykle niebezpieczne warunki. Niestety byli tacy, którzy ostrzeżenia zlekceważyli.

Pewna turystka mimo bardzo niesprzyjającej pogody, udała się kamienne molo w Whitby w North Yourshire. Podczas spaceru nagle przystanęła i wyciągnęła smartfon, by zrobić sobie selfie. Nagle uderzyła fala, a kobieta upadła. 

Kobieta niemal straciła życie. Nie spodziewała się ogromnej siły żywiołu

Nie każdy jest w stanie sobie wyobrazić siłę, z jaką może uderzyć fala podczas huraganu. Zupełnie nie miała o tym pojęcia turystka, która umyślnie znalazła się podczas burzowej pogody na molo. Z pewnością zdjęcie nie było tego warte. Kobietę bowiem zaskoczyła fala, której siła była na tyle ogromna, że prawie została zrzucona do wody.

Na szczęście udało jej się natychmiast wstać i udać się w bezpieczne miejsce, z dala od wody. Cała sytuacja została nagrana, a wideo bardzo szybko trafiło do mnóstwa użytkowników TikToka. Nikt nie pozostawił po turystce suchej nitki. Jej zachowanie było zwyczajnie nierozważne. 

Nierozsądne zachowanie turystki. Ryzykowała życie dla selfie

Steve Hart, starszy oficer operacyjny HM Coastguard, w rozmowie z “Daily Mail” powiedział, że ostrzeżenia przed burzami są wydawane jedynie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Przypomniał, że jeżeli dane miejsce jest nimi objęte, należy zostać w domu.

-Nie warto ryzykować życia dla zdjęcia czy selfie. Nie warto też ryzykować życia członków naszych służb, którzy potencjalnie musieliby wyruszyć na ratunek i wyciągnąć cię z wody- dodaje Steve Hart. 

@coffeemad74 the stupidity of some people baffles me. #respectnature #stupidpeople ♬ original sound - itsonlyme