Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Ciało Mikołaja unosiło się na Morzu Bałtyckim. Nagranie z brawurowej akcji strażników granicznych podbija sieć
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 06.12.2023 16:01

Ciało Mikołaja unosiło się na Morzu Bałtyckim. Nagranie z brawurowej akcji strażników granicznych podbija sieć

Świąteczna akcja SG na Bałtyku
fot. Straż Graniczna, YouTube

Na kanale na YouTube polskiej straży granicznej pojawiło się nagranie z brawurowej akcji na Morzu Bałtyckim. Podczas rutynowego patrolu funkcjonariusze spostrzegli na wodzie unoszące się ciało. Rozbitkiem okazał się... święty Mikołaj. 

Humorystyczne nagranie w mig obiegło sieć. To po prostu trzeba zobaczyć!

Rozbitek w Morzu Bałtyckim

"Funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej patrolowali Morze Bałtyckie poduszkowcem SG-412. W pewnym momencie zauważyli w wodzie osobę, która wzywała pomocy. Rozbitek znajdował się około 200 metrów od brzegu" - czytamy pod nagraniem w serwisie YouTube. 

"Dowódca poduszkowca natychmiast ogłosił alarm "człowiek za burtą" - dodano. Ekipa natychmiast podpłynęła do ubranego w czerwony strój rozbitka. 

"Uratowany był w dobrym stanie"

"Po dotarciu do osoby załoga SG-412 użyła kołyski Jasona, dzięki której podjęto mężczyznę na pokład i tam przystąpiono do udzielania mu pomocy" - opisywano dalsze manewry. 

Uratowany na szczęście był w dobrym stanie i nie potrzebował specjalistycznej pomocy. Na filmiku widać, jak został wciągnięty na pokład poduszkowca. 

Straż graniczna uratowała święta

Uratowanym rozbitkiem okazał się nie kto inny, jak święty Mikołaj! "Już w pomieszczeniach bazy jednostek pływających i poduszkowców w Starej Pasłęce wysuszono ubranie Mikołaja, by mógł ruszyć w dalszą drogę. Mikołaj skorzystał z map Straży Granicznej aby zapanować swoją dalsza podróż i zdążyć dostarczyć wszystkim prezenty na czas" - dodano pod humorystycznym nagraniem.

Straż Graniczna w ten sposób rozpoczęła świętowanie obchodów zbliżającego się Bożego Narodzenia. Dzięki ich sprawnej akcji możemy spać spokojnie - prezenty dotrą na czas.