Turysci.pl
Chorwacja

fot. Pixabay/ Andrey_and_Lesya

Chorwacja znosi obowiązek kwarantanny dla turystów. Są jednak warunki wjazdu

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polskie przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej poinformowało, że Chorwacja zwalnia z 10-dniowej kwarantanny obywateli Unii Europejskiej. Oznacza to, że jedynym obowiązkiem przy przekraczaniu granicy będzie okazanie negatywnego testu PCR albo zaświadczenia o przebyciu choroby bądź przyjęciu szczepionki.

  • Chorwacja znosi obowiązek kwarantanny dla mieszkańców UE

  • W dalszym ciągu należy posiadać przy sobie odpowiednie dokumenty

  • Konieczna jest również rejestracja w aplikacji

Decyzja o zniesieniu kwarantanny przy przekraczaniu granicy Chorwacji dla obywateli UE zapadła wczoraj. Ogłosił ją Państwowy Sztab Ochrony Cywilnej Republiki Chorwacji.

Chorwacja rezygnuje z obowiązkowej kwarantanny. Stawia jednak warunki

Aby uniknąć kwarantanny po przyjeździe do Chorwacji, konieczne jest okazanie negatywnego wyniku badania w stronę COVID-19. Może być to zarówno test PCR, jak i szybki test antygenowy (z listy testów zaakceptowanych przez państwa członkowskie UE). Należy wykonać go nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Z kwarantanny zwolnieni będą również ozdrowieńcy, którzy przeszli COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy oraz osoby, które przyjęły pełną szczepionkę przeciw SARS-CoV-2. W obu przypadkach konieczne będzie okazanie odpowiedniego zaświadczenia.

Dzieci w wieku do siedmiu lat podróżujące z rodzicami lub opiekunami spełniającymi powyższe kryteria również zwolnione są z obowiązkowej kwarantanny.

słowacja

Słowacja znosi część restrykcji od poniedziałku. Otwarte będą m.in. hotele i stoki narciarskie

CZYTAJ DALEJ

Osoby, które na granicy posłużą się szybkim testem antygenowym i planują pobyt w Chorwacji dłuższy niż 10 dni, muszą powtórzyć badanie w terminie do 10 dnia od wykonania pierwszego testu.

Chorwacja jest w pełni gotowa na jego rozpoczęcie i to jest sygnał, który wysyłamy naszym kluczowym rynkom – powiedziała Nikolina Brnjac, chorwacka minister turystyki i sportu, cytowana w komunikacie. Podkreśliła jednocześnie, że sytuacja epidemiczna pozostaje priorytetowa, dlatego bardzo ważne jest stosowanie się do zaleceń.

Nadal obowiązuje również zgłoszenie podróży w aplikacji EnterCroatia. Jak podkreśla Agnieszka Puszczewicz, dyrektorka przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, jasne procedury graniczne i platforma Stay Safe in Croatia ułatwią turystom planowanie pobytu w Chorwacji.

Na platformie każdy znajdzie informacje na temat aktualnych protokołów bezpieczeństwa i możliwości testowania, a także wiele innych przydatnych informacji – dodaje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RP

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >