Turysci.pl
Chiny jak Mars

Fot. Wikimedia Dgbouma CC BY 3.0

Dongchuan Red Land, Chiny. Mars na Ziemi

20 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Podróżni, którzy odwiedzają Chiny, szukając niecodziennych atrakcji, docierają do Dongchuan. Niesamowita kraina przypomina trochę powierzchnię Marsa swoimi barwami. Ognisty region to niesamowity plan dla fanów fotografii, kt&oacu

Chiny od lat już przyciągają wielu turystów – również z Polski. Mnóstwo podróżnych odwiedza najsłynniejsze punkty, do których bez wątpienia należą Pekin, Rezerwat Pandy Wielkiej w Syczuanie czy Wielki Mur Chiński. Jednak na terenie kraju można nadal znaleźć imponujące regiony, które zaskakują i nie zostały jeszcze przetarte przez wczasowiczów. Jednym z nich jest czerwona kraina Dongchuan.

Coraz większa popularność, jaką cieszą się Chiny, to nie tylko interesująca kultura, która jest tak odmienna od europejskiej, ale również niesamowite krajobrazy. Jednym z najbardziej imponujących dzieł natury jest kraina Dongchuan, która przypomina nieco Marsa. Mieszanka rudych i czerwonych barw robi ogromne wrażenie na podróżnych. Rejon nadal pozostaje bardzo tajemniczym kierunkiem.

Tajemnicza czerwona kraina, którą Chiny przyciągają turystów – Dongchuan

Chiny to prawdziwy raj dla miłośników fotografii. Doskonale wiedzą o tym turyści, którzy mieli okazję zobaczyć na własne oczy rejon Dongchuan. Ten nietypowy górzysty region położony jest w prowincji Juan w południowo-zachodniej części kraju. Imponujące barwy tej krainy robią ogromne wrażenie i generują wiele pytań.

Skąd wzięła się oryginalna barwa ziemi czerwonych dywanów w tym rejonie? Ognisty krajobraz to efekt utleniania żelaza oraz innych minerałów, które zawarte są w lokalnych glebach. Procesom tym sprzyja również ciepły i wilgotny klimat. Obszar ten niemal całkowicie zajmują grunty uprawne.

Dzięki uprawom Dongchuan to kraina czerwonych dywanów, które przecinają się z pasami zieleni i żółci, co daje niesamowite wrażenie kosmicznej wręcz mozaiki. Podróżnicy, którzy już planują zobaczyć ten rejon na własne oczy, powinni pamiętać o tym, by wziąć pod uwagę porę roku. W zależności od sezonu Dongchuan wygląda inaczej.

Jeśli chcecie zrobić najbardziej spektakularne fotografie, powinniście udać się w tym kierunku w maju i czerwcu, gdy czerwień staje się najbardziej intensywna. Wówczas rośliny uprawne nie są jeszcze w pełni rozwinięte, a cały rejon przypomina powierzchnię Marsa. To jednak wymagająca podróż.

Po dotarciu do Chin turyści powinni udać się do stolicy prowincji Juan – Kunming. Kraina czerwonych dywanów znajduje się około 250 kilometrów od tej miejscowości w kierunku północno-wschodnim. Warto podjąć trud, by zobaczyć cud stworzony przez naturę. To widok, który zostaje w pamięci na całe życie.

Dajcie znać w komentarzu, co sądzicie o Dongchuan. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o greckim mieście, które uznaje się za jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Europie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >