Chiny jak MarsFot. Wikimedia Dgbouma CC BY 3.0

Dongchuan Red Land , Chiny. Mars na Ziemi

Podróżni, którzy odwiedzają Chiny, szukając niecodziennych atrakcji, docierają do Dongchuan. Niesamowita kraina przypomina trochę powierzchnię Marsa swoimi barwami. Ognisty region to niesamowity plan dla fanów fotografii, który robi ogromne wrażenie. Po obejrzeniu zdjęć wielu wczasowiczów nie wierzy, że czerwone dywany istnieją naprawdę.

Chiny od lat już przyciągają wielu turystów – również z Polski. Mnóstwo podróżnych odwiedza najsłynniejsze punkty, do których bez wątpienia należą Pekin, Rezerwat Pandy Wielkiej w Syczuanie czy Wielki Mur Chiński. Jednak na terenie kraju można nadal znaleźć imponujące regiony, które zaskakują i nie zostały jeszcze przetarte przez wczasowiczów. Jednym z nich jest czerwona kraina Dongchuan.

W Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemuW Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemuCzytaj dalej

Coraz większa popularność, jaką cieszą się Chiny, to nie tylko interesująca kultura, która jest tak odmienna od europejskiej, ale również niesamowite krajobrazy. Jednym z najbardziej imponujących dzieł natury jest kraina Dongchuan, która przypomina nieco Marsa. Mieszanka rudych i czerwonych barw robi ogromne wrażenie na podróżnych. Rejon nadal pozostaje bardzo tajemniczym kierunkiem.

Tajemnicza czerwona kraina, którą Chiny przyciągają turystów – Dongchuan

Chiny to prawdziwy raj dla miłośników fotografii. Doskonale wiedzą o tym turyści, którzy mieli okazję zobaczyć na własne oczy rejon Dongchuan. Ten nietypowy górzysty region położony jest w prowincji Juan w południowo-zachodniej części kraju. Imponujące barwy tej krainy robią ogromne wrażenie i generują wiele pytań.

Skąd wzięła się oryginalna barwa ziemi czerwonych dywanów w tym rejonie? Ognisty krajobraz to efekt utleniania żelaza oraz innych minerałów, które zawarte są w lokalnych glebach. Procesom tym sprzyja również ciepły i wilgotny klimat. Obszar ten niemal całkowicie zajmują grunty uprawne.

Dzięki uprawom Dongchuan to kraina czerwonych dywanów, które przecinają się z pasami zieleni i żółci, co daje niesamowite wrażenie kosmicznej wręcz mozaiki. Podróżnicy, którzy już planują zobaczyć ten rejon na własne oczy, powinni pamiętać o tym, by wziąć pod uwagę porę roku. W zależności od sezonu Dongchuan wygląda inaczej.

Black Friday: zostały tylko 2 dni aby upolować najtańsze wakacje. Schodzą jak świeże bułeczki. Warto się pospieszyćBlack Friday: zostały tylko 2 dni aby upolować najtańsze wakacje. Schodzą jak świeże bułeczki. Warto się pospieszyćCzytaj dalej

Jeśli chcecie zrobić najbardziej spektakularne fotografie, powinniście udać się w tym kierunku w maju i czerwcu, gdy czerwień staje się najbardziej intensywna. Wówczas rośliny uprawne nie są jeszcze w pełni rozwinięte, a cały rejon przypomina powierzchnię Marsa. To jednak wymagająca podróż.

Po dotarciu do Chin turyści powinni udać się do stolicy prowincji Juan – Kunming. Kraina czerwonych dywanów znajduje się około 250 kilometrów od tej miejscowości w kierunku północno-wschodnim. Warto podjąć trud, by zobaczyć cud stworzony przez naturę. To widok, który zostaje w pamięci na całe życie.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Sensacyjne doniesienia z Karpacza. Tajemnicze zjawisko zapiera dech w piersiach. Wszystko się nagrało
2. Jeden szczegół na banknocie 10 zł sprawi, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polują
3. Zabrał córkę na wyprawę. Nagle nie wierzył własnym oczom. 5-latka dokonała historycznego odkrycia

Dajcie znać w komentarzu, co sądzicie o Dongchuan. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o greckim mieście, które uznaje się za jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Europie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Była gwiazda TVP rozgrzała internet. Wystarczyło gorące zdjęcie z wakacji. Nie można oderwać wzrokuByła gwiazda TVP rozgrzała internet. Wystarczyło gorące zdjęcie z wakacji. Nie można oderwać wzrokuCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. 88-letnia babcia Marysia robi najlepsze pierogi pod słońcem, efekt końcowy zapiera dech w piersiach. Zdradziła nam prastarą recepturę, smak nie do podrobienia
  2. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
  3. Czy będą obowiązkowe testy dla Polaków wyjeżdżających na ferie? Pojawił się nowy pomysł od hotelarzy
  4. Pani Ewa miała wrócić z wakacji do Polski. Zabolało ją gardło i się zaczęło
  5. Pan Krystian czeka na 3 tysiące złotych od WizzAir. Kupił tylko bilety na wakacje
  6. Lekarze biją na alarm. Pojawiły się nowe powikłania po COVID-19
  7. Pitbull zerwał się ze smyczy i rzucił na dziecko. Na ratunek ruszył mu kot. Dramatyczne nagranie z monitoringu

Następny artykuł