Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Chcieli zrobić wyjątkowe zdjęcie w Wenecji. Głupotę niemal przypłacili życiem
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 05.12.2023 17:21

Chcieli zrobić wyjątkowe zdjęcie w Wenecji. Głupotę niemal przypłacili życiem

Wenecja
Fot. Shutterstock_Kirill Skvarnikov, X-@Tg1Raj

Wyobraźnia turystów niekiedy nie zna granic. Zdarza się jednak, że podczas zwiedzania wpadają na pomysły, które mogą nieść nieprzyjemne skutki, czasami ryzykują tym swoje życie. Na to, co zrobili pewni turyści w Wenecji, aż włos się na głowie jeży.

Młodzi podróżnicy chcieli za wszelką cenę uchwycić idealny kadr. Nagle zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Przez swoje nierozsądne zachowanie mogli zginąć.

Turyści w Wenecji chcieli zrobić najlepsze zdjęcia. Źle się to dla nich skończyło

Wenecja, miejsce w Europie, które pragnie odwiedzić wielu turystów. Przybywają tam prawdziwe tłumy, nie tylko w sezonie letnim. By zobaczyć słynne kanały i wsiąść do gondoli zjeżdżają się z różnych zakątków świata. Oprócz lokalnych pamiątek nie można wrócić stamtąd bez choćby kilku zdjęć.

Nie inaczej postanowiła grupa turystów z Azji. Podczas wycieczki do jednego z najpiękniejszych europejskich miast młodzi podróżni zdecydowali się na rejs gondolą. W pewnym momencie, by uchwycić jak najlepszy kadr, przechylili się zbyt mocno i wypadli za burtę do zimnej wody. Nagranie z tego niebezpiecznego incydentu krąży po sieci.

Nagle pasażerowie znaleźli się pod wodą. Wideo podbija internet

Na opublikowanym na platformie X (dawniej Twitter) nagraniu widać kilkuosobową grupę, która mocno trzyma się przewróconej gondoli. Przerażeni turyści czekają na podpływającą łódź ratunkową i próbują przedostać się w bezpieczne miejsce. I choć incydent może niektórym wydawać się zabawny, to pasażerom z pewnością do śmiechu nie było. To mogło się skończyć naprawdę tragicznie.

W tle słychać również krzyki. Jeden moment wystarczył, by radosny rejs gondolą skończył się walką o życie. Warto wspomnieć też, że o tej porze roku, woda w kanałach jest bardzo zimna. To przestroga dla wszystkich, którzy podczas podróży gotowi są zaryzykować, by zrobić jedno idealne zdjęcie. 

Internauci nie pozostawili po turystach suchej nitki

Wideo mocno zszokowało internautów. Pod filmem nie brakuje komentarzy wskazujących, że turyści wykazali się ogromną lekkomyślnością. Jeden z kolei przyznał, że gondole w Wenecji potrafi być niestabilne i podczas rejsu lepiej nie wykonywać gwałtownych ruchów. Do niektórych ciężko jest wsiąść, a wyjście z nich potrafi być nie lada wyzwaniem.