Turysci.pl > Polska > Chcesz zaparkować pod Biedronką w Zakopanem? Pamiętaj, żeby pobrać bilet
Ania Radke
Ania Radke 07.02.2022 22:23

Chcesz zaparkować pod Biedronką w Zakopanem? Pamiętaj, żeby pobrać bilet

Biedronka Zakopane
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Bilety parkingowe przed Biedronkami w Zakopanem wprowadzono 2 lata temu, jednak turyści nie zawsze je zauważają. Później do ceny zakupów muszą doliczyć nawet 150 złotych.

Wielu turystów podczas wyjazdu do Zakopanego decyduje się robić zakupy i gotować samodzielnie. Wybierając się samochodem do Biedronki trzeba jednak bardzo uważać, żeby nie zapłacić za dużo za zakupy.

Opłaty za postój pod Biedronką w Zakopanem

Turyści, którzy chcą zaparkować swój samochód na parkingu przed Biedronką na ul. Piłsudskiego i Jagiellońskiej w Zakopanem, muszą najpierw pobrać darmowy bilet na cały czas postoju - od zaparkowania do odjazdu.

Bilet należy umieścić za przednią szybą wewnątrz pojazdu. Pozostawienie auta na 90 minut jest bezpłatne, następne 60 minut kosztuje 2 zł, a każde kolejne 4 zł.

Niestety, niektórzy kierowcy nie wiedzą lub nie pamiętają o tym, a później znajdują za szybą wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej - 150 złotych. Jeżeli zostanie ona opłacona w ciągu 7 dni, kwota spada do 70 złotych.

Chociaż na tablicach informacyjnych nie ma mowy o niedzielach niehandlowych, wczoraj na parkingu przed Biedronką przy Piłsudskiego pozostało kilka aut i pojawił się kontroler biletów. Trzeba zatem uważać, żeby nie przypłacić swojej niewiedzy karą pieniężną.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: 24TP

Tagi: