Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Chcesz wygodnie pospać w samolocie? Koniecznie zarezerwuj to miejsce
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 08.10.2023 18:02

Chcesz wygodnie pospać w samolocie? Koniecznie zarezerwuj to miejsce

Pokład samolotu
fot. Dundanim/ Shutterstock

Wiele osób dobrze znosi podróż samolotem i bardzo łatwo zasypia w fotelu. Zdarzają się też tacy, którzy mają przed sobą kilka godzin siedzenia na pokładzie i mimo usilnych prób nie mogą zmrużyć oka. Ekspert radzi, co zrobić, by móc zasnąć w samolocie. 

Wskazówka jest banalnie prosta. Wystarczy kilka dodatkowych kliknięć w trakcie rezerwacji. 

Chcesz spać w samolocie? Nic prostszego

James Smith, założyciel portalu Travel Lingual  wytłumaczył, jakie miejsca należy rezerwować w samolocie, by móc cieszyć się spokojną podróżą i... snem podczas lotu. To może być szczególnie ważne zwłaszcza dla osób, które mają poranne loty i mimo pory trudno jest im zasnąć. 

"Ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na podróżowanie pierwszą klasą, nadal mogą zaadoptować wiele działań, które pomogą im wypocząć w samolocie, niezależnie od budżetu" - powiedział James Smith cytowany przez mirror.co.uk. 

Miejsce w samolocie ma znaczenie

Smith zdradził, które miejsce w samolocie jest najlepsze pod względem snu. Ekspert bez wahania wskazał na siedzenie przy oknie. Dlaczego? 

Przede wszystkim można oprzeć głowę, a także nie trzeba się martwić, że ktoś zaburzy nasz sen z powodu np. wyjścia do toalety. Z drugiej strony, warto rozważyć też siedzenie przy korytarzu, gdyż w takim układzie pasażerowie mają więcej miejsca na nogi. 

Ważna zasada podczas lotu samolotem

W trakcie lotu siedzimy w niezmienionej pozycji czasem nawet kilka lub kilkanaście godzin. Trudno mówić w tym przypadku o wygodzie. Krew inaczej pulsuje w ciele, a nogi robią się ciężkie. Z tego względu ekspert zachęca, by do samolotu ubierać się jak najbardziej komfortowo. Zaciśnięte paski czy wąskie koszule z guzikami sprawdzą się z pewnością podczas wyjazdu, jednak nie samej podróży. Dobrze jest zaopatrzyć się w wygodne dresy czy legginsy oraz ciepłe skarpety. Na pokładzie samolotu zazwyczaj jest zimno, więc warto mieć też przy sobie coś cieplejszego do okrycia się. 

Ekspert wskazuje, że dobrym pomysłem jest też wzięcie ze sobą zatyczek do uszu oraz maski na oczy. Czasem zdarza się, że na pokładzie samolotu są np. płaczące dzieci, które pozbawią nas marzeń o błogim wypoczynku na pokładzie.