Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Chcesz nagrać idealny filmik z samolotu? Stosuj się do tych rad
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 07.06.2023 10:02

Chcesz nagrać idealny filmik z samolotu? Stosuj się do tych rad

Widok z okna samolotu
fot. Canva

Dla wielu podróż samolotem to niezapomniana przygoda. Jeśli mamy miejsce przy oknie, wówczas przez cały rejs możemy obserwować z góry zapierające dech w piersiach widoki. Wiele osób stara się uchwycić telefonem panoramę, jednak nie wszystkim się to udaje.

Ze względu na wibracje na pokładzie telefonu nie wszystkim udaje się utrzymanie urządzenia w dłoni tak, by zdjęcie nie wyszło rozmazane. Prezentujemy kilka rad, które sprawią, że będziecie zadowoleni z efektu.

Nie musisz trzymać telefonu w dłoni

Tiktokerzy @crisandjasmin opublikowali na platformie filmik, na którym prezentują, jak udało im się nagrać swój lot. “Następnym razem jak będziecie podróżować, to spróbujcie tego” - słyszymy na nagraniu.

“Po prostu wystarczy, że położysz tam telefon, wcale nie będziesz musiał go trzymać przez cały rejs w dłoni” - dodano. Na nagraniu widać, jak influencerzy “ukryli” telefon z włączoną funkcją nagrywania… pod roletą samolotowego okna. 

Zasłoń okno i telefon sam wszystko nagra

Pomysłodawcy radzą, by w trakcie lotu po prostu zasłonić okno i oprzeć na szybie swoje urządzenie. Wówczas telefon będzie nagrywał widoki, jakie mijamy. Warto dodać, że w tej sytuacji należy się skonsultować z pozostałymi pasażerami, czy zgadzają się na zamknięcie okien. 

O ile pomysł wydaje się w porządku na dłuższych trasach, gdy mijamy różne krajobrazy, o tyle należy mieć na względzie, że podczas startu i lądowania obowiązuje nakaz odkrytych okien. 

Tiktokerzy w ogniu krytyki

Internauci docenili pomysł tiktokerów wskazując, że podczas lotu rzeczywiście można w prosty sposób nagrać dobry filmik. W ogniu krytyki znalazł się jednak moment, w którym Christian i Jasmin nagrali swojego tiktoka. Zrobili to bowiem w trakcie startu samolotu, a jak wiemy, zasłonięte okna są wówczas zabronione. 

Tagi: Samolot lot pilot