Turysci.pl > Polska > Tragiczne odkrycie w Chacie pod Śnieżnikiem. Akcja służb na miejscu
Maja Lachowicz
Maja Lachowicz 24.03.2022 21:58

Tragiczne odkrycie w Chacie pod Śnieżnikiem. Akcja służb na miejscu

Chata pod Śnieżnikiem, zwłoki
Fot. Facebook/Chata pod Śnieżnikiem

Chata pod Śnieżnikiem jest dobrze znana turystom, którzy wędrują po Masywie Śnieżnika. Można tam odpocząć, napić się herbaty, a nawet przygotować ciepły posiłek. W razie potrzeby jest możliwość przenocowania, a o wszystko dbają sami turyści - każdy po sobie sprząta i stara się zostawić chatkę w jak najlepszym stanie.

W chacie znaleziono zwłoki

Niestety w turystycznej ikonie Śnieżnika dokonano smutnego odkrycia. 

-W niedzielny poranek w Chatce pod Śnieżnikiem znaleziono zwłoki trzydziestoparoletniego mężczyzny. Obiekt jest obecnie zamknięty z powodu trwających tam czynności procesowych - wyjawiła cytowana przez portal naszamiasto.pl, podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy KPP w Kłodzku.

Mężczyzna był sam i na razie niewiele wiadomo na temat przyczyn śmierci. Podejrzewa się, że mógł umrzeć z wyziębienia, ponieważ w ostatnim czasie wyjątkowo silne mrozy występują w całym kraju.

Nie wykluczono też zabójstwa, jednak Prokuratura Rejonowa w Bystrzycy Kłodzkiej nie udziela odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Śledztwo dopiero się rozpoczęło.

Konieczne będzie przeprowadzenie sekcji zwłok, by wyjaśnić, dlaczego młody mężczyzna umarł samotnie w chatce w górach. Niewielki budynek jest dostępny dla wszystkich, co z pewnością nie ułatwi rozwiązania tej sprawy.

Fot. Chatka pod Śnieżnikiem/ facebook.com/ Chata pod Śnieżnikiem

Turyści nie zważali na mrozy

Wyjątkowo niskie temperatury i znaczne opady śniegu przyciągnęły turystów w góry. Panują świetne warunki do jazdy na nartach, a piękna pogoda zachęciła też spacerowiczów i fanów jazdy na sankach. Mężczyzna znaleziony w chatce mógł mieć podobne plany, choć są to jedynie przypuszczenia.

Inną ofiarą mrozów jest turystka, która postanowiła spróbować swoich sił w górskim morsowaniu i zdecydowanie przeceniła swoje możliwości. Zdobywając Babią Górę upadła i zapadła w hipotermię. Ratownikom udało się ją uratować, lecz odmroziła wszystkie kończyny. 

Chata pod Śnieżnikiem to charakterystyczny punkt

Śnieżnik był popularnym celem wędrówek już w XIX wieku. W 1871 roku na Hali pod Śnieżnikiem zbudowano schronisko, które stoi do dziś. W późniejszych latach powstała też wieża widokowa na szczycie i małe schronisko obok.

Turyści cenią ten szczyt ze względu na wspaniałe widoki. Śnieżnik jest rozrogiem, czyli punktem, z którego rozchodzą się grzbiety górskie. Stojąc na ruinach wieży widokowej, można podziwiać „6 ramion", zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie.

Chata pod Śnieżnikiem również jest charakterystycznym miejscem, do którego warto zajrzeć. Nawet jeśli nie usiądziemy tam na chwilę, stanowi ciekawostkę i pozwala spojrzeć w przeszłość turystyki. Niestety na razie pozostaje zamknięta z powodu śledztwa, o czym poinformowano na Facebooku.

Fot. Chata pod Śnieżnikiem/ facebook.com/ Chata pod Śnieżnikiem

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: klodzko.naszemiasto.pl

Tagi: Turyści Góry