Turysci.pl > Okiem Turystów > Chaos na lotnisku w Modlinie. “Ryanair nas okradł i samolot odleciał bez 15 pasażerów”
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 18.09.2023 18:01

Chaos na lotnisku w Modlinie. “Ryanair nas okradł i samolot odleciał bez 15 pasażerów”

Chaos w Modlinie
fot. Canva, TikTok

W wyniku pozostawionej walizki w Modlinie rozpoczęto ewakuację portu. Z tego powodu 47 pasażerów nie zostało wpuszczonych do samolotów. Turyści nie kryją złości i rozgoryczenia. O wszystkim poinformowała tiktokerka, która miała wykupiony lot do Dublina.

Do sytuacji doszło w piątek 15 września. Mamy odpowiedź rzecznika prasowego na ten temat. 

“Ryanair nas okradł i samolot poleciał bez 15 pasażerów”

Tiktokerka @kskkxoaos opublikowała na platformie nagranie, w którym opowiedziała, co jej się przydarzyło w piątek 15 września. Kobieta miała lecieć z lotniska w Modlinie do Dublina liniami Ryanair. “Powinniśmy być już w samolocie, ale samolot odleciał bez nas i 15 osób łącznie. Było to spowodowane opóźnieniem przez to, że ktoś zostawił walizkę”. 

Na lotnisku znalazł się podejrzany bagaż bez opieki. W związku z tym zarządzono ewakuację. Nie wszystkim udało się zdążyć przez to odprawić rejestrowane bagaże. “Walizki, które były opłaconym bagażem poszły jako podręczny” - dodała tiktokerka.

“Ryanair umywa ręce”

“Musiałyśmy wywalić wszystko, co miało ponad 100 ml, a mieliśmy w walizkach alkohol na prezenty za ponad 500 zł. Pani kierownik przepuściła nas przez kontrolę bezpieczeństwa, kiedy oni już wiedzieli, że ten samolot odleciał - dodała rozgoryczona kobieta. 

@kskkxoaos

pt 2, nr przepustki ‘kierowniczki’ na modlinie 2789

♬ dźwięk oryginalny - K.R

Tiktokerka tłumaczyła, że bagaż kilku osób został odprawiony wcześniej i poleciał… bez pasażerów. “Oczywiście zamieszanie, nikt nie wie, co robić. Ryanair umywa ręce, nie da się przebookować, zamknęli kasy, nikt już nie kupi biletu. Kierowniczka w ogóle nie była pomocna. Siedzimy na lotnisku i czekamy” - opisywała. 

Odpowiedź lotniska w Modlinie

O całą sytuację zapytaliśmy rzecznika prasowego lotniska w Modlinie, Juliusza Żebrowskiego. “W piątek 15 września br. w godz. 17:48-18:58 miała miejsce ewakuacja terminalu pasażerskiego Lotniska Warszawa/Modlin, wskutek pozostawienia przez pasażera walizki bez opieki. Niezwłocznie po odwołaniu ewakuacji służby ochrony umożliwiły pasażerom wejście do terminalu, gdzie najsprawniej jak było to możliwe w danej sytuacji przeszli oni przez kontrolę bezpieczeństwa. Z uwagi na opóźnienie spowodowane ewakuacją obsługa naziemna przewoźnika zamknęła odprawę bagażową nawet po czasie rozkładowym, co jednak wobec nielicznej grupy osób niestety i tak wiązało się z brakiem możliwości odprawienia ich bagażu rejestrowanego” - czytamy w oświadczeniu.

“Część z tych osób, jak również takich, które mając tylko bagaż podręczny od razu udały się do kontroli bezpieczeństwa niestety nie dotarło na czas do gate'ów, które zostały zamknięte decyzją personelu obsługi naziemnej przewoźnika” - dodał rzecznik. 

47 osób nie zostało wpuszczonych do samolotu w Modlinie

“Niedopuszczenie na pokład samolotu dotknęło w sumie 47 osób z rejsów do Dublina i Pafos. W związku z tym pasażerowie zostali przeprowadzeni z powrotem do części ogólnostępnej terminalu, gdzie wg standardowej procedury stosowanej w takich przypadkach pokierowano je do obsługi naziemnej przewoźnika (kasa biletowa/check-in) w celu precyzyjnego ustalenia możliwości uzyskania pomocy formalnej, aby w możliwie najdogodniejszy sposób pasażerowie ci mogli dotrzeć drogą powietrzną do ww. destynacji” - tłumaczył Juliusz Żebrowski.