Turysci.pl
wakacje

fot. Pixabay/ useche70

Ceny podróży mogą radykalnie wzrosnąć tuż przed wakacjami. Ekspert ostrzega

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wakacje mogą podrożeć tuż przed startem sezonu. Powodem jest eksplozja stłumionego popytu oraz mniejsza liczba dostępnych samolotów - ostrzega szef platformy Booking.com.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a turyści na razie mogą przebierać w atrakcyjnych ofertach. Jak jednak stwierdził w wywiadzie dla BBC prezes Booking.com, Glenn Fogel, „ceny już idą w górę, a wzrosną jeszcze bardziej”.

Wakacje mogą jeszcze podrożeć

Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu obowiązujące w wielu krajach, wiele linii lotniczych zdecydowało się na zmniejszenie liczby obsługiwanych lotów.

Jak stwierdził Fogel, mimo ogromnego popytu przywrócenia większej liczby samolotów przez linie lotnicze jest znacznie utrudnione.

- Jest tak dużo stłumionego popytu - mówił Fogel cytowany przez Wprost. - Każdy chce podróżować, ale wszyscy chcą to robić bezpiecznie.

Pękł lód na Morskim Oku

Na Morskim Oku lód załamał się pod narciarzem. TPN apeluje o ostrożność

CZYTAJ DALEJ

John Grant, analityk lotniczy z OAG (globalny dostawca danych dotyczących podróży) w rozmowie z BBC przyznał, że taryfy lotnicze wzrosną wraz ze złagodzeniem ograniczeń na granicach.

Jak stwierdził, w krótkim czasie może nastąpić eksplozję stłumionego popytu, a także wzrost wydatków. Natomiast algorytmy stosowane w liniach lotniczych wykryją wzrost zainteresowania oraz odpowiednio podniosą ceny.

Branża turystyczna jest również zaniepokojona niejasnościami co do zasad dotyczących osób zaszczepionych i przetestowanych z poszczególnych krajów.

Glenn Fogel twierdzi, że należy opracować jeden, wspólny system. Dodał, że nie należy utrudniać procedur przekraczania granic.

- Myślę: no cóż, sam jestem zaszczepiony, ale jak mam to udowodnić? [...] Ja potrzebuję wyjaśnień, tak jak wszyscy przyszli turyści - zastanawia się Fogel.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Wprost

Podobne artykuły

szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >
K2 kolejny atak

Na topie

Kolejna grupa zamierza zdobyć K2. Mają już plan. Dzielą ich tylko godziny

Czytaj więcej >