Turysci.pl
wakacje

fot. Pixabay/ useche70

Ceny podróży mogą radykalnie wzrosnąć tuż przed wakacjami. Ekspert ostrzega

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wakacje mogą podrożeć tuż przed startem sezonu. Powodem jest eksplozja stłumionego popytu oraz mniejsza liczba dostępnych samolotów - ostrzega szef platformy Booking.com.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a turyści na razie mogą przebierać w atrakcyjnych ofertach. Jak jednak stwierdził w wywiadzie dla BBC prezes Booking.com, Glenn Fogel, „ceny już idą w górę, a wzrosną jeszcze bardziej”.

Wakacje mogą jeszcze podrożeć

Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu obowiązujące w wielu krajach, wiele linii lotniczych zdecydowało się na zmniejszenie liczby obsługiwanych lotów.

Jak stwierdził Fogel, mimo ogromnego popytu przywrócenia większej liczby samolotów przez linie lotnicze jest znacznie utrudnione.

- Jest tak dużo stłumionego popytu - mówił Fogel cytowany przez Wprost. - Każdy chce podróżować, ale wszyscy chcą to robić bezpiecznie.

Pękł lód na Morskim Oku

Na Morskim Oku lód załamał się pod narciarzem. TPN apeluje o ostrożność

CZYTAJ DALEJ

John Grant, analityk lotniczy z OAG (globalny dostawca danych dotyczących podróży) w rozmowie z BBC przyznał, że taryfy lotnicze wzrosną wraz ze złagodzeniem ograniczeń na granicach.

Jak stwierdził, w krótkim czasie może nastąpić eksplozję stłumionego popytu, a także wzrost wydatków. Natomiast algorytmy stosowane w liniach lotniczych wykryją wzrost zainteresowania oraz odpowiednio podniosą ceny.

Branża turystyczna jest również zaniepokojona niejasnościami co do zasad dotyczących osób zaszczepionych i przetestowanych z poszczególnych krajów.

Glenn Fogel twierdzi, że należy opracować jeden, wspólny system. Dodał, że nie należy utrudniać procedur przekraczania granic.

- Myślę: no cóż, sam jestem zaszczepiony, ale jak mam to udowodnić? [...] Ja potrzebuję wyjaśnień, tak jak wszyscy przyszli turyści - zastanawia się Fogel.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Wprost

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Dzisiaj wchodzi w życie unijny certyfikat covidowy. Dokument umożliwia swobodne przemieszczanie po UE

Czytaj więcej >

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >