Turysci.pl
uk

fot. Pixabay/ Engin_Akyurt

Brytyjscy parlamentarzyści wezwali Borisa Johnsona do przedłużenia zakazu podróży zagranicznych

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

UK miała otworzyć się na podróże zagraniczne od 17 maja. Ponadpartyjna Grupa Parlamentarna (APPG) ds. koronawirusa jest jednak zdania, że zakaz ten powinien zostać przedłużony. Hale przylotów na lotniskach nazwali „wylęgarnią zakażeń”.

UK powoli szykuje się na wznowienie podróży zagranicznych. Jak jednak poinformował portal bham.pl, Ponadpartyjna Grupa Parlamentarna (APPG) ds. koronawirusa wezwała premiera Johnsona do przedłużenia tego zakazu.

Parlamentarzyści z UK chcą przedłużenia zakazu podróży zagranicznych

Portal BBC przekazał, że grupa ponad 60 posłów stwierdziła, że ​​rząd powinien zniechęcać ludzi do wyjazdów za granicę, chyba że jest to konieczne. Zwrócili równocześnie uwagę, że import nowych zakażeń może doprowadzić do kolejnych zakażeń.

Hale przylotów na lotniskach nazwali „wylęgarnią zakażeń”. Według zaleceń, jeśli dojdzie do wznowienia lotów międzynarodowych, powinny być one zorganizowane tak, aby nie doszło do wymieszania podróżnych z krajów zielonych, bursztynowych lub czerwonych.

Premier Boris Johnson do tego momentu nie zmienił decyzji odnośnie „otwarcia” zagranicznych podróży, które nastąpić ma 17 maja. Więcej szczegółów ma jednak podać jeszcze w tym tygodniu.

park narodowy

Skradziono kępę sasanki w Biebrzańskim Parku Narodowym. Sprawcy grozi więzienie

CZYTAJ DALEJ

Wielka Brytania wprowadzi system „sygnalizacji świetlnej”

Po ponownym otwarciu na zagraniczną turystykę, wszystkie kraje mają zostać podzielone na trzy kategorie — zieloną, bursztynową i czerwoną, w zależności od kryteriów epidemicznych w danym kraju.

Przyjezdni z krajów grupy zielonej zobowiązani będą do wykonania testu na koronawirusa przed podróżą, a także po przyjeździe do kraju. O ile wykaże on wynik negatywny, nie będzie konieczności odbywania kwarantanny.

Osoby przybywające z krajów bursztynowych będą musieli wykonać test przed podróżą, a także poddać się dwóm badaniom PCR w drugim i ósmym dniu po przyjeździe. Zobowiązani będą również do odbycia 10-dniowej kwarantanny w domu. Może zostać ona jednak skrócona w przypadku wykonania jeszcze jednego testu piątego dnia.

Najsurowsze zasady obowiązywać będą jednak podróżnych z krajów oznaczonych na czerwono. Oprócz wykonania testów będą musieli poddać się płatnej 10-dniowej kwarantannie w wyznaczonych przez władze hotelach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: BBC, Bham.pl

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >