Turysci.pl
uk

fot. Pixabay/ Engin_Akyurt

Brytyjscy parlamentarzyści wezwali Borisa Johnsona do przedłużenia zakazu podróży zagranicznych

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

UK miała otworzyć się na podróże zagraniczne od 17 maja. Ponadpartyjna Grupa Parlamentarna (APPG) ds. koronawirusa jest jednak zdania, że zakaz ten powinien zostać przedłużony. Hale przylotów na lotniskach nazwali „wylęgarnią zakażeń”.

UK powoli szykuje się na wznowienie podróży zagranicznych. Jak jednak poinformował portal bham.pl, Ponadpartyjna Grupa Parlamentarna (APPG) ds. koronawirusa wezwała premiera Johnsona do przedłużenia tego zakazu.

Parlamentarzyści z UK chcą przedłużenia zakazu podróży zagranicznych

Portal BBC przekazał, że grupa ponad 60 posłów stwierdziła, że ​​rząd powinien zniechęcać ludzi do wyjazdów za granicę, chyba że jest to konieczne. Zwrócili równocześnie uwagę, że import nowych zakażeń może doprowadzić do kolejnych zakażeń.

Hale przylotów na lotniskach nazwali „wylęgarnią zakażeń”. Według zaleceń, jeśli dojdzie do wznowienia lotów międzynarodowych, powinny być one zorganizowane tak, aby nie doszło do wymieszania podróżnych z krajów zielonych, bursztynowych lub czerwonych.

Premier Boris Johnson do tego momentu nie zmienił decyzji odnośnie „otwarcia” zagranicznych podróży, które nastąpić ma 17 maja. Więcej szczegółów ma jednak podać jeszcze w tym tygodniu.

park narodowy

Skradziono kępę sasanki w Biebrzańskim Parku Narodowym. Sprawcy grozi więzienie

CZYTAJ DALEJ

Wielka Brytania wprowadzi system „sygnalizacji świetlnej”

Po ponownym otwarciu na zagraniczną turystykę, wszystkie kraje mają zostać podzielone na trzy kategorie — zieloną, bursztynową i czerwoną, w zależności od kryteriów epidemicznych w danym kraju.

Przyjezdni z krajów grupy zielonej zobowiązani będą do wykonania testu na koronawirusa przed podróżą, a także po przyjeździe do kraju. O ile wykaże on wynik negatywny, nie będzie konieczności odbywania kwarantanny.

Osoby przybywające z krajów bursztynowych będą musieli wykonać test przed podróżą, a także poddać się dwóm badaniom PCR w drugim i ósmym dniu po przyjeździe. Zobowiązani będą również do odbycia 10-dniowej kwarantanny w domu. Może zostać ona jednak skrócona w przypadku wykonania jeszcze jednego testu piątego dnia.

Najsurowsze zasady obowiązywać będą jednak podróżnych z krajów oznaczonych na czerwono. Oprócz wykonania testów będą musieli poddać się płatnej 10-dniowej kwarantannie w wyznaczonych przez władze hotelach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: BBC, Bham.pl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >