Turysci.pl > Polska > Brytyjczyk przyłapany na krakowskim lotnisku. Okazał fałszywy certyfikat
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:22

Brytyjczyk przyłapany na krakowskim lotnisku. Okazał fałszywy certyfikat

police-gd47ec6288 1280
fot. Pixabay/ 4711018

Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze Palcówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach ujawnili sfałszowany dokument potwierdzający wykonanie szczepień przeciwko COVID-19. Dokumentem tym posługiwał się turysta z Wielkiej Brytanii.

Straż Graniczna poinformowała, że młody mężczyzna mimo braku szczepienia przeciwko COVID – 19 postanowił udać się w podróż lotniczą. 21-latek przedstawił na lotnisku sfałszowany certyfikat szczepień przeciwko COVID-19.

Turysta z Wielkiej Brytanii przedstawił Straży Granicznej fałszywy dokument

- W trakcie sprawdzeń aplikacją weryfikującą ustalono, że jest to oryginalny dokument należący do innej osoby, w którym sfałszowane zostały dane osobowe - przekazał Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Obywatel Wielkiej Brytanii został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut posłużenia się jako autentycznym podrobionym dokumentem (art. 270 § 1 kk). Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się odpowiedzialności.

W porozumieniu z prokuratorem ustalono wymiar grzywny w wysokości 8 tys. zł (200 stawek dziennych po 40 zł). 21-latek będzie musiał także pokryć koszty sądowe oraz przepadek dowodu rzeczowego.

- Ponadto, na poczet przyszłych kar, zabezpieczona została gotówka w kwocie 2 tys. dolarów amerykańskich, którą młody mężczyzna posiadał przy sobie - poinformowała Straż Graniczna.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Straż Graniczna

Tagi: Lotnisko