Turysci.pl
Bora Bora raj dla podróżnych

fot. pixabay/ThierryBEUVE

Wyspa Bora Bora. Tropikalny raj pełen tajemnic

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Bora Bora to wyspa należąca do Polinezji Francuskiej, która wchodzi w skład 118 innych wysp. Jest to prawdziwy raj dla miłośników egzotycznych wakacji. Na miejscu poczuć się można, jak na innej planecie, gdzie spokój i bezpieczeństwo

Bora Bora to tropikalne wyspy położone w Oceanii, a dokładnie w Polinezji Francuskiej, która składa się z 118 wysp. Wszystkie wyspy podzielone są na pięć grup, a wyspa Bora Bora należy do Towarzystwa Wulkanicznego i skrywa wiele tajemnic, które mogą przyciągnąć nawet najbardziej wymagających turystów.

Bora Bora

Bora Bora, fot. pixabya/Mariamichelle, pixabay license 

Bora Bora - wyspa skrywa wiele tajemnic

Wyspa Bora Bora położona jest w połowie drogi między Australią a USA. Otoczone jest laguną oraz rafą koralową. Bez wątpienia jest to krajobrazowy raz dla wczasowiczów.

Rdzenni mieszkańcy Polinezji Francuskiej nazywają wyspę Romantycznym Rajem. Nazwa używana nie jest bez przyczyny, ponieważ wielu osób decyduje się wybrać w podróż na wyspę, aby wziąć na niej ślub lub odbyć na niej wycieczkę poślubną.

Turystyczny raj ma też swoją mroczną historię. W czasie II wojny światowej Stany Zjednoczone stworzyły na wyspie bazę, w której składowali zaopatrzenia dla floty na Pacyfiku. Dla ochrony przed najeźdźcami Amerykanie zainstalowali aż osiem dział po każdej stronie wyspy.

Istnieje wiele mitów wokół wyspy Bora Bora. Niektóre z nich mówią o nieustających imprezach, jeszcze inne o braku transportu. Są to nieprawdziwe informacje. Wyspa jest cicha i kursuje na niej autobus miejski.

Połowa populacji Bora Bora ma niej niż 20 lat, dlatego jest to jedno z najmłodszych miejsc na ziemi. Dodatkowo polinezyjski raj określa się mianem najbardziej ustronnego punku na Ziemi.

Bora Bora

Bora Bora, fot. pixabya/palinska, pixabay license 

Wyspa została odkryta na światową skalę w XVIII wieku, a dokładnie w 1769 roku przez kapitana Jamesa Cooka.

Bora Bora powstała w wyniku erupcji wulkanu ok. 4 mln lat temu. Przez wiele lat pozostawała nieznana, niezamieszkana, aż do czasu odkrycia jej przez mieszkańców pobliskiej wyspy Tongan.

Mimo swojej egzotyki Bora Bora jest pozbawione od wszelkich szkodników, jadowitych węży i owadów, które mogą zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: fajnepodroze

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >