Turysci.pl

fot. pixabay/ThierryBEUVE

Wyspa Bora Bora. Tropikalny raj pełen tajemnic

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Bora Bora to tropikalne wyspy położone w Oceanii, a dokładnie w Polinezji Francuskiej, która składa się z 118 wysp. Wszystkie wyspy podzielone są na pięć grup, a wyspa Bora Bora należy do Towarzystwa Wulkanicznego i skrywa wiele tajemnic, które mogą przyciągnąć nawet najbardziej wymagających turystów.

Bora Bora
Bora Bora, fot. pixabya/Mariamichelle, pixabay license 

Bora Bora - wyspa skrywa wiele tajemnic

Wyspa Bora Bora położona jest w połowie drogi między Australią a USA. Otoczone jest laguną oraz rafą koralową. Bez wątpienia jest to krajobrazowy raz dla wczasowiczów.

Rdzenni mieszkańcy Polinezji Francuskiej nazywają wyspę Romantycznym Rajem. Nazwa używana nie jest bez przyczyny, ponieważ wielu osób decyduje się wybrać w podróż na wyspę, aby wziąć na niej ślub lub odbyć na niej wycieczkę poślubną.

Turystyczny raj ma też swoją mroczną historię. W czasie II wojny światowej Stany Zjednoczone stworzyły na wyspie bazę, w której składowali zaopatrzenia dla floty na Pacyfiku. Dla ochrony przed najeźdźcami Amerykanie zainstalowali aż osiem dział po każdej stronie wyspy.

Istnieje wiele mitów wokół wyspy Bora Bora. Niektóre z nich mówią o nieustających imprezach, jeszcze inne o braku transportu. Są to nieprawdziwe informacje. Wyspa jest cicha i kursuje na niej autobus miejski.

Połowa populacji Bora Bora ma niej niż 20 lat, dlatego jest to jedno z najmłodszych miejsc na ziemi. Dodatkowo polinezyjski raj określa się mianem najbardziej ustronnego punku na Ziemi.

Bora Bora
Bora Bora, fot. pixabya/palinska, pixabay license 

Wyspa została odkryta na światową skalę w XVIII wieku, a dokładnie w 1769 roku przez kapitana Jamesa Cooka.

Bora Bora powstała w wyniku erupcji wulkanu ok. 4 mln lat temu. Przez wiele lat pozostawała nieznana, niezamieszkana, aż do czasu odkrycia jej przez mieszkańców pobliskiej wyspy Tongan.

Mimo swojej egzotyki Bora Bora jest pozbawione od wszelkich szkodników, jadowitych węży i owadów, które mogą zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: fajnepodroze

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Pilot zemdlał za sterami samolotu. To co zrobili dwaj pasażerowie odbiera mowę
Czytaj więcej >

Świat

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia
Czytaj więcej >

Świat

Przewoził w walizce groźne, żywe zwierzęta z Afryki. Tłumaczył, że chciał je zjeść w domu
Czytaj więcej >

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]