Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Bomba od Ryanaira nie wypali? Miały być nowe trasy, a są masowe odwołania lotów
Natalia Księżak
Natalia Księżak 29.09.2023 06:39

Bomba od Ryanaira nie wypali? Miały być nowe trasy, a są masowe odwołania lotów

odwołane loty ryanair
Fot. Canva/ Ryanair

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły w czwartek 28 września cięcia rozkładów rejsów w najbliższym sezonie zimowym. Tym razem nie jest to jednak wina strajków wśród obsługi lub nierentownych połączeń. Utrudnienia pojawią się już w październiku. 

Pasażerowie linii Ryanair mają otrzymać informacje o odwołanych lotach w specjalnych mailach. Chwilę wcześniej przewoźnik zdążył ogłosić kilka nowych kierunków. Teraz stoją one pod znakiem zapytania…
 

Ryanair jest liderem w Polsce, ale ma sporo problemów

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że Ryanair jest najpopularniejszą linią lotniczą w Polsce. W okresie od stycznia do marca tego roku obsłużono na lotniskach w Polsce  ponad 3,1 miliona pasażerów irlandzkiego przewoźnika.

Niestety wysoka popularność i niskie koszty w przypadku Ryanaira często łączą się z niedogodnościami dla pasażerów. Tym razem Ryanair będzie musiał wprowadzić ostre cięcia w jesienno-zimowym rozkładzie lotów, również z Polski…

Ryanair nie będzie miał wystarczającej liczby samolotów. Przewoźnik zapowiada cięcia

Okazuje się, że tym razem powodem są opóźnienia w dostawach nowych boeingów. Ryanair spodziewał się, że otrzyma 27 samolotów między wrześniem a grudniem, ale m.in. z powodu opóźnień w produkcji w fabryce Boeinga w Wichita w stanie Kansas, do przewoźnika ma trafić zaledwie 14 maszyn.

“Ściśle współpracujemy z Boeingiem oraz firmą Spirit, żeby zminimalizować opóźnienia w dostawach. To jest godne ubolewania, że problemy produkcyjne w Seattle i Wichita po raz kolejny opóźniły dostawy dla Ryanaira przed sezonem zimowym"-  podkreślił Michael O’Leary, szef Ryanaira w komunikacie przekazanym mediom.

"Prowadzimy regularny dialog z Boeingiem i naszym głównym celem jest zapewnienie dostaw wszystkich 57 samolotów z rodziny 737 MAX, objętych umową, przed końcem maja 2024 roku. Dzięki temu flota Ryanaira może wzrosnąć do ponad 600 maszyn i będzie to nasz największy w historii letni sezon” – dodaje szef Ryanair.

Ryanair odwołuje loty. Pasażerowie otrzymają maile

Odwołania dotyczą niektórych lotów już od października. Ryanair zmniejszy liczbę samolotów m.in. w bazach w Charleroi - o 3, i w Dublinie - o 2. Pięć samolotów zniknie również z czterech włoskich baz, w tym w Bergamo, Neapolu i Pizie. Redukcje obejmą również Porto, Kolonię i angielski region East Midlands.

Irlandzki przewoźnik zapewnia, że wszyscy pasażerowie zostaną poinformowani pocztą elektroniczną w nadchodzących dniach o odwołaniu lotów, które będą ich dotyczyć. Pasażerowie otrzymają według własnego uznania możliwość ponownej rezerwacji na alternatywne rejsy lub pełny zwrot kosztów.