Turysci.pl > Polska > Bliskie spotkanie z rodziną niedźwiedzi w Tatrach. “Od razu bym padła na zawał”
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 04.06.2023 13:04

Bliskie spotkanie z rodziną niedźwiedzi w Tatrach. “Od razu bym padła na zawał”

Niedźwiadki na trasie
fot. Canva / Lubuscy Łowcy Burz

Młode niedźwiadki rodzą się w trakcie snu zimowego matki, zazwyczaj między grudniem a marcem. Z tego względu obecnie maluchy mieszkające w górach uczą się funkcjonowania w świecie. Niedawno w Internecie pojawiło się zdjęcie aż trzech małych niedźwiadków spacerujących po szlaku.

Niedawno nadleśnictwo Koło poinformowało o fenomenie ornitologicznym. W gnieździe tamtejszych orłów pojawiły się trojaczki. Taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko, jednak natura nie przestaje zaskakiwać.

Niedźwiadki na szlaku

Na facebookowym profilu Lubuskich Łowców Burz pojawiło się zdjęcie przedstawiające trzy małe niedźwiadki. Misie spacerowały jeden obok drugiego i z zaciekawieniem patrzyły na fotografującą je Edytę Edyskę. 

Takie spotkanie w Dolinie Kościeliskiej w Tatrach” - czytamy we wpisie. Internauci w komentarzach apelowali, że pani fotograf miała bardzo dużo szczęścia, że nie natrafiła na matkę futrzastych pociech. Jak się okazuje, rodzicielka była tuż za nimi.

Niedźwiedzica chroniła młode

Nie od dziś wiadomo, że niedźwiedzice wychowujące swoje młode zrobią wszystko, by je ochronić i mogą być przy tym bardzo agresywne względem napotkanego człowieka. 

Lubuscy Łowcy Burz opublikowali w komentarzu zdjęcie niedźwiedzicy, która doglądała swoich trojaczków. “Mama też była w pobliżu” - czytamy w opisie.

“Mój największy lęk to spotkać niedźwiedzia w górach”

Zdjęcie prędko obiegło sieć. W komentarzach internauci dzielili się swoimi przemyśleniami na ten temat. “Jakie śliczne puchate kuleczki”, “Ja bym od razu padła na zawał”, “Mój największy lęk to spotkać niedźwiedzia w górach” - czytamy.

“W zeszłym roku miałam bliskie spotkanie z niedźwiedziem przy Dolinie Lejowej. Jakieś po 50 m ode mnie siedział sobie na górce przy szlaku. Przerażające to było” - napisała jedna z internautek.

“Piękny widok! Niedźwiedzice zwykle mają jedno albo dwa niedźwiadki. Trzy oznaczają, że misiowa mama musiała mieć dobry poprzedni sezon (dużo jedzenia i mało stresu” - dodano.