Bieszczady. Byliście w tych górach?Pixabay.com/ borkat

Byłeś w Bieszczadach? Piękny region Polski przyciąga turystów z całej Europy

Bieszczady to jedne z najpopularniejszych pasm górskich w Polsce. Co roku pojawiają się tam tłumy turystów. To największa konkurencja dla Tatr, jednak miejsca różnią się od siebie. Jest tam mnóstwo atrakcji. Byliście tam?

Bieszczady to pasmo górskie znajdujące się w łańcuchu Karpat. Należą do Beskidów Wschodnich. Co roku mnóstwo turystów z Polski decyduje się na wypoczynek w tym miejscu. Nic dziwnego, ponieważ Bieszczady mają wiele do zaoferowania. Dodatkowo panuje tam wyjątkowy klimat.

Mamy potwierdzenie. Obowiązkowa kwarantanna dla Polaków od 5 października, przykre informacjeMamy potwierdzenie. Obowiązkowa kwarantanna dla Polaków od 5 października, przykre informacjeCzytaj dalej

Bieszczady - piękne góry w Polsce

Za najpopularniejszy kierunek turystyczny w polskich górach trzeba uznać Tatry. Kojarzą się z Zakopanem, Rysami czy Giewontem. Jednak to nie jest jedyny wybór dla osób, które chcą wypocząć w górskim klimacie. Innym świetnym wyborem będą właśnie Bieszczady.

Bieszczady o wiele różnią się od Tatr i nie chodzi jedynie o wysokość gór. Szczyty nazywane są połoninami. Charakterystyczne dla nich jest dosyć łagodne zakończenie i niekończący się krajobraz traw. Na dużej wysokości drzewa nie chcą już rosnąć. Ten sam problem jest z krzewami. Warto wybrać się na wierzchołki gór, aby móc podziwiać piękne krajobrazy.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie
2. Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?
3. Już od jutra. Duże zmiany dla wyjeżdzających z Polski. Nagły zwrot akcji

Najchętniej wybierane przez turystów miejsca w Bieszczadach to Tarnica, Połoniny, Chatka Puchatka, Ustrzyki Dolne czy Park Gwiezdnego Nieba. Więcej o tym paśmie gór można przeczytać tutaj. A wy byliście w Bieszczadach? Jeżeli tak, to podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Watykanie. Franciszek łapie się za głowę. Na jaw wyszła druzgocąca prawda o turystycznym mieście
  2. Olbrzymie zmiany w PKP. Podróżnym opadły szczęki. Nikt się nie spodziewał
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł