Bieszczady. Byliście w tych górach?Pixabay.com/ borkat

Bieszczady. Piękny region Polski przyciąga turystów z całej Europy

Bieszczady to jedne z najpopularniejszych pasm górskich w Polsce. Co roku pojawiają się tam tłumy turystów. To największa konkurencja dla Tatr, jednak miejsca różnią się od siebie. Jest tam mnóstwo atrakcji. Byliście tam?

Bieszczady to pasmo górskie znajdujące się w łańcuchu Karpat. Należą do Beskidów Wschodnich. Co roku mnóstwo turystów z Polski decyduje się na wypoczynek w tym miejscu. Nic dziwnego, ponieważ Bieszczady mają wiele do zaoferowania. Dodatkowo panuje tam wyjątkowy klimat.

Bieszczady - piękne góry w Polsce

Za najpopularniejszy kierunek turystyczny w polskich górach trzeba uznać Tatry. Kojarzą się z Zakopanem, Rysami czy Giewontem. Jednak to nie jest jedyny wybór dla osób, które chcą wypocząć w górskim klimacie. Innym świetnym wyborem będą właśnie Bieszczady.

Bieszczady o wiele różnią się od Tatr i nie chodzi jedynie o wysokość gór. Szczyty nazywane są połoninami. Charakterystyczne dla nich jest dosyć łagodne zakończenie i niekończący się krajobraz traw. Na dużej wysokości drzewa nie chcą już rosnąć. Ten sam problem jest z krzewami. Warto wybrać się na wierzchołki gór, aby móc podziwiać piękne krajobrazy.

Podróżujący powinni zapoznać się z procesem wypalania węgla. Dziś co prawda nie jest to tak powszechne jak kiedyś, stanowi jednak ważna część historii tego regionu. Z postaciami węglarzy wiąż się wiele ciekawych legend i jeśli się jakiegoś spotka warto z nim chwilę porozmawiać. Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego jest doskonałym miejscem, by poszerzyć swoją wiedzę z tej dziedziny.

Ciekawym doświadczeniem może być także skorzystanie z działającej od 2015 roku drezyny rowerowej. Do wyboru jest kilkanaście tras, a przejazd może trwać od 1,5 do 3,5 godziny. Po drodze można napawać się zjawiskowymi krajobrazami. W pojeździe zmieszczą się 4 dorosłe osoby - dwie muszą pedałować, dwie w tym czasie mogą odpoczywać.

Warto także zobaczyć Grób Hrabiny, czyli miejsca pochówku samej hrabiny Klary z Kalinowskich Stroińskiej oraz jej męża, Franciszka Stroińskiego. Mężczyzna był bardzo zakochany w partnerce, doczekali się nawet miana "bieszczadzkich Romea i Julii". Obok nich znajduje odrestaurowana kapliczka. Lokacja na pewno spodoba się wszystkim fanom romantyzmu i tajemnic.

Najchętniej wybierane przez turystów miejsca w Bieszczadach to Tarnica, Połoniny, Chatka Puchatka, Ustrzyki Dolne czy Park Gwiezdnego Nieba. Więcej o tym paśmie gór można przeczytać tutaj. A wy byliście w Bieszczadach? Jeżeli tak, to podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach na Facebooku.

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł