Turysci.pl
Barcelona piękna dzielnica

Fot. Wikimedia glodik CC BY 3.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Esquerra De L'Eixample, Barcelona. Najlepsza do życia dzielnica na świecie

10 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Barcelona to jedno z najpopularniejszych miast w całej Europie. Co roku stolicę Hiszpanii odwiedzają tysiące turystów. Niektórym tak podoba się miejscowość, że decydują się w niej zamieszkać. Szczególnym zainteresowaniem cieszy s

Zgodnie z prestiżowymi rankingami Barcelona to jedno z najatrakcyjniejszych miast na świecie. W tym kierunku wybierają się zarówno miłośnicy sztuki, jak i fani nocnego życia, którzy mogą do porannych godzin bawić się w klubach i lokalach gastronomicznych. Stolica Hiszpanii cieszy się dużą popularnością także dzięki otwartości mieszkańców.

Niedawno Barcelona została po raz kolejny doceniona przez dziennikarzy związanych z turystyką – szczególnie dzielnica Esquerra De L’Eixample. W rankingu wydawnictwa podróżniczego Time Out, który stworzył listę najfajniejszych dzielnic na świecie, barceloński region zajął pierwsze miejsce. Jeśli kochacie podróże i marzycie o tym, by przeprowadzić się do innego europejskiego miasta – warto pomyśleć nad tym kierunkiem.

Barcelona to jedno z najlepszych miejsc do życia

Barcelona to raj dla podróżnych, którzy kochają miejskie życie. Jeśli szeroka oferta gastronomiczna, działające do rana kluby nocne oraz dobra kulturalne to dla was najważniejsze punkty – w stolicy Hiszpanii poczujecie się jak w domu. Coraz popularniejsza staje się zwłaszcza dzielnica Esquerra De L’Eixample.

Dzielnica Esquerra De L’Eixample zajęła pierwsze miejsce wśród 40 najfajniejszych miejsc do życia, które wybrało podróżnicze wydawnictwo Time Out. Dokonując tego wyboru, dziennikarze sugerowali się nie tylko atrakcjami turystycznymi, ale również otwartością oraz tolerancją jej mieszkańców. Co wiemy o tym regionie?

Eixample wyróżnia się przede wszystkim elegancją. Dzielnice zamieszkuje głównie hiszpańska klasa średnia. Do najbardziej charakterystycznych punktów należą z pewnością apartament Casa Mila czy też secesyjny kościół Sagrada Familia – oba obiekty zaprojektowane przez znanego architekta Antoniego Gaudiego. Duża wartość estetyczna całej dzielnicy to zasługa modernistycznych inżynierów.

Na całą dzielnicę Eixample dzielą się dwie części – Esquerra De L’Eixample (prawa część) oraz Dreta de l’Eixample (lewa część). W prawej części życie kwitnie nie tylko w lokalach gastronomicznych oraz klubach, co pokazała pandemia. Wiele tutejszych bloków ma własne dziedzińce, na których spotykać się mogą życzliwi sąsiedzi czy też – jak podczas lockdownu – organizować małe imprezy na balkonach.

Ranking Time Out zwraca również na społeczną aktywność w tej dzielnicy – między innymi powołanie lokalnej Sieci Wzajemnego Wsparcia. Mieliście kiedyś okazję zwiedzać tę część Barcelony? A może jesteście jej mieszkańcami? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

 

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >