Turysci.pl > Polska > Awaria na kolei. W Polsce są spore problemy z opóźnieniami oraz zmianami w kursowaniu
Weronika Dadok
Weronika Dadok 24.03.2022 22:23

Awaria na kolei. W Polsce są spore problemy z opóźnieniami oraz zmianami w kursowaniu

kolej rozkład jazdy
kolej rozkład jazdy

W czwartek z samego rana nastąpiła ogromna awaria na kolei. Duże opóźnienia zdecydowanie utrudniają podróże po Polsce. Niektóre pociągi niestety w ogóle nie wyjadą w planowane trasy. Powodem mają być usterki urządzeń służących do sterowania w kilkunastu lokalnych centrach odpowiedzialnych za ruch. W PKP PLK zebrał się sztab kryzysowy.

Awaria na kolei w Polsce

W Polsce objętych awarią jest około 820 kilometrów linii.

- Urządzenia nie są widoczne przez pracowników w sposób zdalny, czyli tym samym nie można bezpiecznie wyprawić pociągów na dany kierunek. Jeśli nie można tego zrobić, w miejscach, które nie są widoczne dla pracowników, osadzani są pracownicy, którzy bezpośrednio prowadzą ruch lub zabezpieczane są urządzenia - przekazał w rozmowie z RMF FM rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec.

Około godziny 4.00 zauważono na sieci kolejowej usterki urządzeń służących do sterowania kilkunastu lokalnych centrów. Odpowiedzialne są one za prowadzenie ruchu kolejowego, taki stan wymaga zabezpieczenia urządzeń w terenie i pomocy ze strony pracowników.

Niektóre kursy niestety mogą się w ogóle nie odbyć, jednak tam, gdzie będzie to możliwe, planowane jest wprowadzenie zastępczej komunikacji.

Komplikacje mogą trwać nawet kilkanaście godzin. Obecnie kluczowe jest rozwiązanie problemów w przemieszczaniu się uchodźców z granicy z Ukrainą.

Źródło: TVP, Rmf24 Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tagi: Kolej