Turysci.pl

fot. Twitter/ Global Crisis

Atak zimy w Japonii. Odwołano setki lotów, wstrzymany ruch kolejowy

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Japonia zmaga się z atakiem zimy. Z powodu intensywnych opadów śniegu odwołano setki lotów i przejazdów pociągami. Doszło również do wielu wypadków na autostradach, które stały się nieprzejezdne.

Front, który uderzył w północną Japonię, przyniósł obfite opady śniegu, spadek temperatury, silny wiatr i wysokie fale. Służby meteorologiczne, wydały alerty meteorologiczne. Jak przewidują, taka aura utrzyma się w najbliższych dniach.

Zima sparaliżowała Japonia

Służby meteorologiczne przestrzegają nie tylko przed zamieciami śnieżnymi, ale również przed wysokimi falami, które mogą osiągać wysokość nawet 6 m, oraz wiatrem o prędkości ponad 120 km/h.

Najgorsze warunki panują północnych rejonach kraju, gdzie pokrywa śnieżna sięga miejscami nawet 76 cm.

Wiele części regionów Hokkaido i Tohoku od poniedziałku zmaga się z paraliżem komunikacyjnym związanym z intensywnymi opadami śniegu. Odwołano około 190 lotów oraz 700 połączeń kolejowych.

Doszło również do serii wypadków na drogach. Złe warunki pogodowe doprowadziły do stłuczki w Tobetsu na Hokkaido, gdzie zderzyło się tutaj 7 pojazdów, w tym cysterna. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Według danych Japońskiej Agencji Meteorologicznej śnieg pada głównie wzdłuż wybrzeża Morza Japońskiego, jednak front ten może objąć także głębsze części kraju.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio Zet

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Pilot zemdlał za sterami samolotu. To co zrobili dwaj pasażerowie odbiera mowę
Czytaj więcej >

Świat

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia
Czytaj więcej >

Świat

Przewoził w walizce groźne, żywe zwierzęta z Afryki. Tłumaczył, że chciał je zjeść w domu
Czytaj więcej >

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]