Archiwum listopad 2022

Katar
19.11.2022 12:14 Polka mieszkająca w Katarze podpowiada, na co uważać. Turyści muszą mieć świadomość

Monika Łoboz od dwóch lat mieszka w Katarze. Teraz, z racji zbliżającego się wielkimi krokami Mundialu, postanowiła opowiedzieć, na co szczególnie należy uważać podczas wjazdu od tego kraju. Okazało się, że za niektóre przewinienia w islamskim państwie grozi kara ograniczenia wolności, a nawet kara śmierci.Po przeprowadzce do Kataru pani Monika rozpoczęła pracę w organizacji rządowej, zajmującej się przygotowywaniem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Do jej obowiązków należy przede wszystkim praca na zapleczu infrastruktury stadionowej. Prywatnie natomiast od dwóch lat, wraz z mężem, mieszka w muzułmańskim kraju i postanowiła opowiedzieć kibicom, czego mogą spodziewać się w tym miejscu.Okazało się, że panuje tu szereg zakazów i nakazów, których nieprzestrzeganie naprawdę może skończyć się tragicznie. O czym warto pamiętać podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej?

Kosmiczne galaretki
09.11.2022 16:08 "Galaretki z kosmosu" znalezione w Karkonoszach. Tajemnica rozwiązana?

W Karkonoskim Parku Narodowym pojawiły się tajemnicze "galaretki z kosmosu". Ich widok wywołuje konsternację zarówno wśród turystów, jak i leśników. Wraz z zamieszczeniem zdjęć w mediach społecznościowych, od razu pojawiły się domysły, czym może być rzadko spotykana substancja, którą znaleziono w Karpaczu. Czy istnieje jakiekolwiek logiczne wytłumaczenie ich obecności w polskich lasach?Bogata, różnorodna i zaskakująca – taka jest polska natura. Nie ma się więc co dziwić, że galaretowate wytwory wzbudziły duże zainteresowanie wśród internautów, kiedy przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego opublikowali ich zdjęcie na swoim profilu na Facebooku. Te znaleziska wyglądają bardzo intrygująco i mało kto wie, czym są naprawdę.

BeFunky-collage (21)
07.11.2022 16:12 Peru. W ramach protestu porwano prawie 100 turystów. Wśród przetrzymywanych są kobiety i dzieci

W ramach protestu mieszkańcy wioski Cuninico położonej w Peru porwali grupę turystów liczącą prawie 100 osób. Tubylcy wzięli zakładników, wśród których znalazły się także kobiety i dzieci. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę władz na istotny problem związany z zanieczyszczeniem wody.Rdzenni mieszkańcu osady w Puszczy Amazońskiej niejednokrotnie sygnalizowali, że wody w ich regionie są zanieczyszczone przez wycieki ropy, które powtarzały się w minionych latach. Ich apele nie przynosiły spodziewanego skutku, a więc posunęli się do zatrważających półśrodków.

Hotel
07.11.2022 13:17 Nocujesz w hotelu? Wstrzymaj się z włączaniem światła po wejściu do pokoju, tak radzi pracownica

Halee Whiting pracuje od ponad 15 lat pracuje w holenderskiej branży hotelarskiej, a swoim doświadczeniem dzieli się za pośrednictwem TikToka. Teraz podzieliła się z internautami jedną istotną zasadą, do której należy stosować się przy wchodzeniu do pokoju hotelowego. Okazało się, że jednym z najczęstszych błędów jest zapalanie światła bezpośrednio po wejściu do pomieszczenia.Jak przekazała autorka nagrania na TikToku, zaraz po wejściu do hotelu, odebraniu kluczy z recepcji i skierowaniu się do swojego pokoju, należy wstrzymać się z jedną ważną rzeczą. Zamiast zapalać światło, lepiej skorzystać z latarki. Uchroni nas to przed wieloma nieprzyjemnościami, których nie widać na pierwszy rzut oka.

plaża Cypr
07.11.2022 09:45 Rosyjscy turyści mogą zapomnieć o wakacjach na Cyprze? Zaostrzono dla nich zasady wizowe

Władze Cypru przekazały kluczową informację ws. zasad wjazdowych, która z pewnością zawiedzie poniektórych turystów. Tamtejszy rząd podjął decyzję o zaostrzeniu zasad wjazdu do kraju dla obywateli Rosji. Zmiany te będą obowiązywać już od 1 grudnia tego roku.Unia Europejska niemal całkowicie zamyka się na turystów z Rosji, a w związku z tym wprowadza kolejne utrudnienia dla podróżnych z tego państwa. Od 1 grudnia obywateli tego kraju będą obowiązywać zaostrzone zasady wjazdu na Cypr, a do tego konieczność zapłaty za wizy umożliwiające im przekroczenie granicy.

Jaskinia
02.11.2022 12:57 Przyrodnicy z apelem do turystów. Nie wchodźmy do jaskiń zimą, chodzi o nietoperze

Eksperci z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach specjalny wydali apel do wszystkich turystów, którzy w okresie jesienno-zimowym planują wybrać na spacer po jaskiniach. Okazało się, że wbrew pozorom, wcale nie jest to najlepszy pomysł. Chodzi o przebywające tam nietoperze.Odwiedzanie jaskiń oraz spacer ich korytarzami stają się coraz popularniejszymi formami aktywności na świeżym powietrzu. Teraz okazało się, że tego typu zwiedzanie może mieć tragiczne skutki dla przebywających w tamtych miejscach nietoperzy, które zasypiają na sezon zimowy. Ich wybudzenie może mieć naprawdę dramatyczne skutki.