Turysci.pl
spotkanie z Andrzejem Dudą

zdjęcie poglądowe/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezes Business Centre Club spotkał się z prezydentem. Padł temat otwierania hoteli

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club, spotkał się z prezydentem Polski, Andrzejem Dudą. Mężczyźni rozmawiali o znoszeniu obostrzeń i rozmrażaniu gospodarki. Padł temat otwierania branży hotelowej, które zdaniem eksperta, powinny być już o

Hotele, pensjonaty i schroniska górskie wciąż pozostają zamknięte, lecz czy rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą może coś zmienić? Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club, spotkał się z politykiem, by omówić dramatyczną sytuację polskiej gospodarki. Jak stwierdził, „o odmrażaniu gospodarki powinny decydować same poszczególne regiony". Całe posiedzenie oglądać można na profilu prezydenta na Facebooku. 

Niektóre branże, np. hotelowa powinny już zostać odmrożone. Odmrażanie gospodarki takie prawdziwe zacznie się, kiedy spadnie liczba zachorowań i zgonów. Najważniejsze jest życie człowieka i zdrowie człowieka. Natomiast zdaje się, że hotele są przygotowane do tego żeby już pracować – ostro stwierdził Goliszewski, cytowany przez TVP Info.__

Jak sam przyznał w rozmowie z portalem, podczas spotkania poruszonych zostało wiele tematów. Wśród nich omówiono przede wszystkim kwestię rozmrażania gospodarki oraz tarcz antykryzysowych, które w ostatnim czasie wywołują ogromne kontrowersje

Mówiliśmy o tym, jak odmrażać gospodarkę, ale mówiliśmy też o tym, żeby tarcze antykryzysowe miały swoje uzupełnienie dla tych firm, dla tych branż, które są dzisiaj deficytowe: turystyka, cała sfera usług, gastronomia – mówił prezes BCC. 

Marek Goliszewski w rozmowie z TVN24 oświadczył również, że Andrzej Duda oraz Jarosław Gowin także chcą jak najszybszego odmrażania gospodarki. Przypomnijmy, że niedawno pojawiły się nieoficjalne informacje o znoszeniu kolejnego zakazu - od 14 lutego rzekomo mają zacząć działać hotele, choć rząd wciąż nie potwierdził oficjalnie tej informacji.

Prezydent i premier Gowin zgodzili się, że gospodarkę należy odmrażać szybciej – twierdzi. 

Te słowa mogą dać nadzieję szczególnie sektorowi turystycznemu, który stracił już niemalże cały sezon zimowy, wraz z feriami. Co więcej, padł nowy pomysł na znoszenie zakazów i przywracanie gospodarki do życia. Właściciele hoteli czy pensjonatów z pewnością ucieszyliby się z możliwości jak najszybszego otwarcia swoich biznesów.  

Zgłosiliśmy postulat, żeby to odmrażanie [...] dokonywało się oddolnie, nie z pozycji Warszawy, rządu, tylko to muszą być decyzje regionalnego sztabu zarządzania kryzysem, lekarzy z podstawowej opieki zdrowotnej i przedsiębiorców. Żeby firmy dostawały certyfikat bezpieczeństwa (...). Prezydent powiedział, że będzie to popierał – relacjonuje prezes BCC. 

Na razie jednak wydaje się to jedynie zarys scenariusza, w którym próżno szukać szczegółów. Andrzej Duda miał podkreślić jednak, że rząd „ma pełną świadomość, że dla naszej gospodarki i kraju jest to być albo nie być".

Albo zastosujemy dobre, mądre, optymalne rozwiązania i przejdziemy przez pandemię, żebyśmy dalej mogli się rozwijać, albo pandemia i kryzys cofną nas rozwojowo – stwierdził prezydent, cytowany przez TVN24. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: TVN24

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >