Turysci.pl

fot. Twitter/ Yiota Hadjicosta

Ambasador Rosji odgraża się władzom Cypru za sankcje. "Rosyjscy turyści nie przyjadą"

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Ambasador Rosji na Cyprze, Stanislav Osadchiy podczas rozmowy z lokalnymi mediami groził, że z powodu wprowadzonych sankcji nie przyjadą do nich rosyjscy turyści. – Sami strzeliliście sobie w stopę – powiedział w wywiadzie.

Agresja Rosji wobec Ukrainy doprowadziła do objęcia agresora pakietem sankcji, w tym zamknięcia dla niego przestrzeni powietrznej. Przypomnijmy, że Unia Europejska w minioną ogłosiła zakaz korzystania z przestrzeni powietrznej dla wszystkich samolotów należących do Rosji oraz zarejestrowane w tym kraju. 

Ambasador Rosji na Cyprze: "Strzeliliście sobie w stopę"

Ambasador Rosji Stanislav Osadchiy w wywiadzie dla cypryjskich mediów zapytany o wprowadzony zakaz lotów odgrażał się, że rosyjscy turyści "nie pojawią się na Cyprze latem i zamiast tego pojadą do Turcji".

– Rosyjscy turyści nie przyjdą. Gdzie pojadą? Pojadą do Turcji, tego chcecie? To w Turcji wydadzą pieniądze. Lato nadchodzi, a wy zamykacie cypryjską przestrzeń powietrzną? Strzeliliście sobie w stopę – mówił rosyjski ambasador.

Dyplomata zapytany przez dziennikarza o zdanie na temat rosnących międzynarodowych sankcji wobec Rosji stwierdził, że Europa, wydając takie decyzje, sama popełnia błąd.

– Jeśli pytasz mnie osobiście, to nie jesteśmy zaniepokojeni sankcjami ekonomicznymi. Uważam, że Europejczycy sami strzelają sobie w stopę - gdzie będą zaopatrywać się w gaz ziemny, ropę, pszenicę? – mówił podczas wywiadu.

Nagranie opublikowana na Twitterze cypryjska dziennikarka, Yiota Hadjicosta.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio Zet

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]