Turysci.pl
ambasador Rosji

fot. Twitter/ Yiota Hadjicosta

Ambasador Rosji odgraża się władzom Cypru za sankcje. "Rosyjscy turyści nie przyjadą"

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ambasador Rosji na Cyprze, Stanislav Osadchiy podczas rozmowy z lokalnymi mediami groził, że z powodu wprowadzonych sankcji nie przyjadą do nich rosyjscy turyści. – Sami strzeliliście sobie w stopę – powiedział w wywiadzie.

Agresja Rosji wobec Ukrainy doprowadziła do objęcia agresora pakietem sankcji, w tym zamknięcia dla niego przestrzeni powietrznej. Przypomnijmy, że Unia Europejska w minioną ogłosiła zakaz korzystania z przestrzeni powietrznej dla wszystkich samolotów należących do Rosji oraz zarejestrowane w tym kraju. 

passengers-gd86de2532 1280

Rosjanie tłumnie wylatują z Moskwy. Korzysta jedna europejska linia lotnicza

CZYTAJ DALEJ

Ambasador Rosji na Cyprze: "Strzeliliście sobie w stopę"

Ambasador Rosji Stanislav Osadchiy w wywiadzie dla cypryjskich mediów zapytany o wprowadzony zakaz lotów odgrażał się, że rosyjscy turyści "nie pojawią się na Cyprze latem i zamiast tego pojadą do Turcji".

– Rosyjscy turyści nie przyjdą. Gdzie pojadą? Pojadą do Turcji, tego chcecie? To w Turcji wydadzą pieniądze. Lato nadchodzi, a wy zamykacie cypryjską przestrzeń powietrzną? Strzeliliście sobie w stopę – mówił rosyjski ambasador.

Dyplomata zapytany przez dziennikarza o zdanie na temat rosnących międzynarodowych sankcji wobec Rosji stwierdził, że Europa, wydając takie decyzje, sama popełnia błąd.

– Jeśli pytasz mnie osobiście, to nie jesteśmy zaniepokojeni sankcjami ekonomicznymi. Uważam, że Europejczycy sami strzelają sobie w stopę - gdzie będą zaopatrywać się w gaz ziemny, ropę, pszenicę? – mówił podczas wywiadu.

Nagranie opublikowana na Twitterze cypryjska dziennikarka, Yiota Hadjicosta.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >