Turysci.pl > Polska > Alerty drugiego stopnia na Bałtyku. Ostrzeżenie dla turystów
Ania Radke
Ania Radke 07.02.2022 22:23

Alerty drugiego stopnia na Bałtyku. Ostrzeżenie dla turystów

Bałtyk
fot. Pixabay/ Macb3t

Poziom wody w Bałtyku jest bardzo wysoki i może dojść do przekroczenia stanów alarmowych. IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla wybrzeża i morskich wód wewnętrznych RP (Bałtyk Południowy, Bałtyk Południowo-Wschodni, zachodniopomorskie, pomorskie).

Ostrzeżenia na Bałtyku

Ostrzeżenie hydrologiczne IMGW obowiązuje od godz. 18 w niedzielę do godz. 23 w poniedziałek.

- W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku (564 cm) oraz prognozowaną sytuacją meteorologiczną, na Wybrzeżu przewiduje się wahania i wzrosty poziomów wody w strefie stanów wysokich oraz powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością krótkotrwałego osiągnięcia stanów alarmowych - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

Ostrzeżenie drugiego stopnia ogłoszono również na Zalewie Szczecińskim i u ujścia Odry, gdzie przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich. Lokalnie występuje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

IMGW ogłosił również alert hydrologiczny pierwszego stopnia dla Żuław i Zalewu Wiślanego. Wystąpić mogą tam wahania i wzrosty poziomów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: IMGW

Tagi: