Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Alert RCB na terenie całej Polski. "Zostań w domu, jeśli możesz"
Ania Radke
Ania Radke 16.02.2022 22:23

Alert RCB na terenie całej Polski. "Zostań w domu, jeśli możesz"

calvin-hanson-POqJeWrVfnU-unsplash (1)
fot. Unsplash/ Calvin Hanson

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem do odbiorców na terenie całej Polski. Osoby, które planowały podróż powinny zostać w domu, jeśli to możliwe.

Dzisiaj i jutro na terenie całej Polski prognozowany jest silny wiatr. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w tej sprawie SMS-y z ostrzeżeniem.

Silny wiatr na terenie całej Polski

- Uwaga! Dziś i jutro (16/17.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz - czytamy w komunikacie rozesłanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W związku z niebezpieczną sytuacją należy zabezpieczyć rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Warto również rozważyć przełożenie podróży, jeżeli się taką planuje.

Alerty przed silnym wiatrem w całej Polsce

Dla całej Polski zostały wydane ostrzeżenia na silny wiatr - na zachodzie obowiązuje trzeci stopień, w centrum drugi, a na wschodzie - pierwszy.

- W zachodniej Polsce porywy wiatru mogą być lokalnie bardzo gwałtowne i sięgać około 120 km/h - podaje IMGW.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Tagi: pogoda