Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Agata Bromberek prowadzi biuro podróży. Zrelacjonowała zetknięcie z rosyjskimi turystami
Michał Fitz
Michał Fitz 28.03.2022 11:56

Agata Bromberek prowadzi biuro podróży. Zrelacjonowała zetknięcie z rosyjskimi turystami

Agata Bromberek
instagram.com/ahududuk

Jak ze względu na sankcje zmienił się ruch rosyjskich turystów? Czy wciąż tak chętnie udają się oni na wakacje pomimo licznych utrudnień? Jak się okazuje, Rosjanie starają sobie radzić z nową rzeczywistością. O tym, jak wyglądają teraz ich wakacje w Turcji opowiedziała Agata Bromberek.

Jest ona założycielką biura podróży w Turcji, w której mieszka od blisko dwóch dekad. W rozmowie z serwisem "Onet" wytłumaczyła, jak zmieniły się zachowania Rosjan na wczasach.

Agata Bromberek o Rosjanach w Turcji

Jak zauważyła Agata Bromberek, najchętniej zjeżdżającym do Turcji na wakacje narodem są właśnie Rosjanie. Tylko w zeszłym roku, który przecież wciąż nie był tak atrakcyjny ze względu na pandemię, do tego kraju przyjechało aż 4,5 miliona rosyjskich turystów.

Jak zaznaczyła kobieta, tamtejsza branża turystyczna na tyle dostosowała się do ilości Rosjan, że wręcz niektóre miejscowości dosłownie pod nich przerobiła. Chociażby w mieście Kremer możemy doświadczyć sprzedawców, którzy mówią po rosyjsku i przyjmują opłaty w rublach. Niektóre hotele są zaś przeznaczone tylko dla obywateli tego kraju.

Agata Bromberek opowiedziała, jak teraz wygląda sytuacja z rosyjskimi turystami. Nie ma wątpliwości, że jest ich mniej, ale jak podkreśla kobieta, wciąż można ich dostrzec. Dodała też, że zachowują się zupełnie normalnie, nie odbiegając od tego, co robią przybysze z innych krajów. Przyjeżdżają jednak w mniejszych grupach i nie zajmują całych hoteli. Niewykluczone więc, że kilka biznesów skierowanych głównie do nich może mieć tego lata problem z utrzymaniem się.

Niedługo Agata Bromberek może dostrzec więcej Rosjan

Możliwe jednak, że w najbliższym czasie do Turcji zjedzie więcej turystów z Rosji. Dlaczego? Otóż najpopularniejsze linie lotnicze z tego kraju, Aerofłot, wznawiają kursy do ulubionych miejscowości rodaków. Na początku marca przewoźnik zrezygnował ze wszystkich lotów międzynarodowych ze względu na ograniczenia w używaniu europejskiej przestrzeni powietrznej, które nałożono na rosyjskie samoloty.

Od początku kwietnia wznowi jednak trasy, które miały swój początek w Soczi. Stamtąd jest bowiem blisko do Turcji i nie ma potrzeby nadkładania drogi jak w przypadku innych tras. Aerofłot będzie kursował do czterech tureckich miejscowości: Stambułu, Bodrum, Antalyi i Dalamanu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: podroze.onet.pl