Turysci.pl

fot. Pixabay/ xusenru

Aerofłot zawiesza wszystkie loty międzynarodowe

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Aerofłot, największa rosyjska linia lotnicza, poinformowała w sobotę o zawieszeniu wszystkich swoich lotów międzynarodowych od 8 marca. Wyjątkiem są jedynie połączenia lotnicze z Białorusią. Decyzja zapadła po nałożeniu na Rosję sankcji w reakcji na agresję tego kraju na Ukrainę.

Aerofłot w wydanym przez siebie komunikacie jako przyczynę zawieszenia połączeń międzynarodowych podał nowe okoliczności utrudniające wykonywanie lotów. Wszystkie trasy krajowe oraz loty do Białorusi pozostaną bez zmian.

Aerofłot może utracić większość swojej floty

Warto zauważyć, że flota rosyjskiego narodowego przewoźnika w większości należy do zachodnioeuropejskich firm leasingowych. Portal ch-aviation podaje, że aż 777 z 980 rosyjskich samolotów pasażerskich jest w leasingu, w tym aż 555 należy do zagranicznych firm.

Agresja Rosji na Ukrainę wywołała falę sankcji, w wyniku których właściciele żądają obecnie zwrotu swoich samolotów. Firmy leasingowe zobowiązane są do rozwiązania umów z rosyjskimi przewoźnikami do 28 marca.

Operacje lotnicze Aerofłotu uniemożliwiają również wypowiadane umowy ubezpieczenia. Spowodowane są one zarówno sankcjami, jak i np. zwiększonym ryzykiem militarnym, którego firmy ubezpieczeniowe nie chcą podjąć.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Pilot zemdlał za sterami samolotu. To co zrobili dwaj pasażerowie odbiera mowę
Czytaj więcej >

Świat

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia
Czytaj więcej >

Świat

Przewoził w walizce groźne, żywe zwierzęta z Afryki. Tłumaczył, że chciał je zjeść w domu
Czytaj więcej >

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]