Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Aerofłot zawiesza wszystkie loty międzynarodowe
Ania Radke
Ania Radke 05.03.2022 17:59

Aerofłot zawiesza wszystkie loty międzynarodowe

saeroflot-g96208f35b 1280
fot. Pixabay/ xusenru

Aerofłot, największa rosyjska linia lotnicza, poinformowała w sobotę o zawieszeniu wszystkich swoich lotów międzynarodowych od 8 marca. Wyjątkiem są jedynie połączenia lotnicze z Białorusią. Decyzja zapadła po nałożeniu na Rosję sankcji w reakcji na agresję tego kraju na Ukrainę.

Aerofłot w wydanym przez siebie komunikacie jako przyczynę zawieszenia połączeń międzynarodowych podał nowe okoliczności utrudniające wykonywanie lotów. Wszystkie trasy krajowe oraz loty do Białorusi pozostaną bez zmian.

Aerofłot może utracić większość swojej floty

Warto zauważyć, że flota rosyjskiego narodowego przewoźnika w większości należy do zachodnioeuropejskich firm leasingowych. Portal ch-aviation podaje, że aż 777 z 980 rosyjskich samolotów pasażerskich jest w leasingu, w tym aż 555 należy do zagranicznych firm.

Agresja Rosji na Ukrainę wywołała falę sankcji, w wyniku których właściciele żądają obecnie zwrotu swoich samolotów. Firmy leasingowe zobowiązane są do rozwiązania umów z rosyjskimi przewoźnikami do 28 marca.

Operacje lotnicze Aerofłotu uniemożliwiają również wypowiadane umowy ubezpieczenia. Spowodowane są one zarówno sankcjami, jak i np. zwiększonym ryzykiem militarnym, którego firmy ubezpieczeniowe nie chcą podjąć.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Tagi: