Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Absolutna nowość w Ryanair. Otwiera trasy do ulubionego kraju Polaków
Magda Antoł
Magda Antoł 09.06.2023 16:04

Absolutna nowość w Ryanair. Otwiera trasy do ulubionego kraju Polaków

Samolot Ryanair
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Ponownie Ryanair przygotował ciekawą ofertę. Tym razem zdecydował się otworzyć całkiem nowe trasy do jednego z ulubionych krajów Polaków. Wcześniej latał do niego tylko Wizz Air.

Ryanair nie zwalnia tempa. Całkiem niedawno przewoźnik zapowiedział, że na zimę zostaną otwarte nowe trasy. Teraz zdradził, że ma w planach otworzyć dwie trasy z Krakowa i Modlina do jednego z krajów bałkańskich.

Ryanair otwiera trasy do Albanii

Na oficjalnej stronie Ryanaira można już rezerwować bilety do stolicy Albanii Tirany. Loty będą organizowane z lotniska Modlin oraz Krakowa. Pierwsze samoloty wystartują 31 października. W obu przypadkach rejsy będą się odbywać trzy razy w tygodniu. Z Modlina podróż do Tirany będzie możliwa we wtorki, czwartki i soboty. Natomiast z Krakowa będziemy mogli podróżować we wtorki, czwartki i niedziele. 

Przykładowa cena za bilet w taryfie basic z Warszawy Modlin do Tirany, w dniach od 31 października do 7 listopada, wyniesie blisko 300 zł w obie strony.

Ryanair po raz pierwszy zadebiutuje w Albanii

Jak dotąd Ryanair nie realizował lotów do Albanii. Dlatego też ich oferta może się wydać niezwykle atrakcyjna, zwłaszcza, że ten kraj stał się bardzo popularnym miejscem na wakacje dla Polaków. Do tej pory loty do Albanii realizował tylko Wizz Air i w kilka lat stał się tam największym przewoźnikiem.

Trasy do Albanii nie tylko z Polski

Ryanair planuje znacznie większą ekspansję na terenie Albanii. Nowe trasy zostaną otwarte nie tylko w Polsce, a łącznie będzie ich 17. Tegorocznej jesieni będziemy mogli podróżować do Tirany m. in.: z Pragi, Bukaresztu, Manchesteru, a także Londynu-Stansted.

Źródło: Fly4Free