Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > 7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 28.05.2022 15:09

7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

BeFunky-collage (30)
unsplash/Anete Lūsiņa

Pakowanie się w podróż to nie lada wyzwanie i sztuka, a najważniejszą jej zasadą jest gospodarne zarządzanie miejscem w walizce. Nawet najbardziej doświadczonym podróżnikom zdarza się jednak zapomnieć przedmiotów, które mogą przydać się podczas urlopu. Co warto zabrać ze sobą, a o tym zapominamy?

Sezon wakacyjno-wypoczynkowy zbliża się wielkimi krokami, a urlopowicze intensywnie przygotowują się do tego okresu. Wszystko spakowane? Gotowi? Wydawałoby się, że tak, chociaż po przybyciu na dworzec, lotnisko czy do hotelu pojawia się to niepokojące przeczucie, jakby ci czegoś brakowało. Poznaj nasze porady, jak być przygotowanym na każdą ewentualność, która może wyniknąć w trakcie wakacji i bez jakich przedmiotów nie powinniśmy wybierać się w żadną podróż.

7 rzeczy, których zapominamy, pakując torbę na wakacje

Chociaż najważniejsza zasada podróżowania brzmi "nie pakuj się na ostatnią chwilę", finalnie zdarza się nam wypełniać walizkę w pośpiechu, zastanawiając się, czy mamy przy sobie dokumenty, bieliznę, i pełny portfel. Efekt? Prawie zawsze zapominamy przedmiotów, które okazują się pilnie przydatne.

Właśnie dlatego warto wcześniej sporządzić listę gadżetów, których nie może zabraknąć w bagażu każdego szanującego się podróżnika czy nawet zwyczajnego niedzielnego urlopowicza. Oto 7 rzeczy, których najczęściej zapominamy podczas pakowania na wakacje:

1. Ładowarki/powerbanki/przejściówki do gniazdek

Zapominanie o ładowarce czy adapterze wtyczki to już standard podczas zagranicznych wojaży. W obecnych czasach ten, kto wyjechał na wakacje i zapomniał o przejściówce kompatybilnej z tamtejszymi gniazdkami, może poczuć się jak bez ręki - i to dosłownie! Smartfon stał się dla wielu nieodłącznym elementem codziennego życia, dlatego nie mogąc go naładować, poniekąd tracimy kontakt ze światem.

Aby uniknąć stresu i ewentualnego zagubienia w obcym miejscu, upewnij się, że masz przy sobie powebanka oraz inne gadżety do ładowania sprzętów elektronicznych. Dobrym rozwiązaniem jest kupno uniwersalnego adaptera.

2. Ręcznik

Jak to możliwe, że zapominamy o tak podstawowych przedmiocie? Najwyraźniej ferwor towarzyszący urlopowi czy przekonanie, że ręczniki zawsze znajdują się w hotelu przyćmiewają naszą pamięć o szczegółach związanych z higieną na wyjeździe. Przed wyjściem z domu upewnij się, że w walizce znajduje się standardowych rozmiarów ręcznik, a najlepiej dodatkowo mniejszy model do wycierania twarzy.

3. Klapki

Stąpanie gołymi stopami pod prysznicem czy też na plaży, basenie i aquaparku nie brzmi ani wygodnie ani higienicznie. Oszczędź sobie stresu oraz potencjalnej infekcji grzybicą i sprawdź dwukrotnie, czy masz ze sobą uniwersalne obuwie.

4. Sprawdzony krem z wysokim filtrem UV

Bez kremu z filtrem nie ma co się wybierać na wakacje - wiedzą o tym również sprzedawcy w nadmorskich miejscowościach, którzy wzbogacają się dzięki zapominalstwie turystów. W popularnych kurortach produkty chroniące przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych często osiągają niebotyczne ceny. Tymczasem kremu z filtrem SPF powinno się używać codziennie, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych, dlatego zanim wyruszysz w podróż, upewnij się, że masz przy sobie kosmetyki. 5. Podstawowe leki i artykuły higieniczne

Kto by pamiętaj o lekach, gdy myślami jesteśmy już w górach, na plaży czy nad hotelowym basenem? Ten błogi nastrój może popsuć nam jednak zatrucie pokarmowe, występujące po zjedzeniu nieświeżej żywności, nagła reakcja alergiczna, ból głowy, menstruacja czy zwyczajne obtarcie stopy.

Osoby, które na stałe przyjmują leki raczej pamiętają, by spakować je do torby, ale zdecydowana większość z nas zupełnie o nich zapomina. Dlatego nie igrajmy z losem i bądźmy o krok do przodu. Na wakacjach wszystko może się zdarzyć, tym bardziej na wakacjach z dziećmi. 6. Dokumenty

Niemożliwe? A jednak! Wakacyjne roztargnienie może nas wiele kosztować, zwłaszcza, gdy zostawimy w domu obowiązkowe dokumenty. Wbrew pozorom wiele osób zapomina paszportu, dowodu osobistego, ważnego ubezpieczenia czy paszportu covidowego. Nie zapomnij więc spakować je do osobnej przegrody w torbie, by zawsze były pod ręką.

7. Uśmiech

Dobry humor i otwarty umysł to atrybuty, o których zdecydowanie nie możesz zapomnieć, wybierając się na wakacje! Podróż to przygoda i okazja do zdobycia nowych doświadczeń, dlatego nawet jeśli zapomniałeś z domu któregoś z powyższych przedmiotów, uśmiech i dystans do świata pozwoli Ci wyjść z niemal każdych tarapatów obronną ręką.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  2. Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

  3. Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: polki.pl