60 dni wolnych od pracy w 2024 roku. Jak? Wystarczy dobre planowanie
Dobre planowanie urlopu to podstawa. Dzięki uważnej analizie możesz cieszyć się długim odpoczynkiem, przy okazji oszczędzając dni wolne. Jak to zrobić? Przyjrzeliśmy się uważnie kalendarzowi na 2024 rok i mamy przynajmniej kilka propozycji.
Choć przed nami jeszcze kilka dni wolnych w 2023 roku, to już teraz postanowiliśmy się przyjrzeć kalendarzowi na 2024 rok. A ten wygląda bardzo ciekawie. W dogodnym dla podróżujących terminie przypadnie bowiem nie tylko majówka. Prawdziwą gratką może być Boże Narodzenie.
Nowy rok zacznij długim weekendem. Połącz 1 i 6 stycznia
Już początek 2024 roku będzie bogaty w długie weekendy. 1 stycznia, czyli Nowy Rok przypada bowiem w poniedziałek. Kolejnym dniem wolnym jest 6 stycznia, który w 2024 roku przypadnie w sobotę. To oznacza, że osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę będzie przysługiwał dodatkowy dzień wolny. Może go wyznaczyć pracodawca lub pracownik.
Jeśli zatem chcesz cieszyć się długim weekendem w styczniu, możesz odebrać dzień wolny za 6 stycznia w piątek 5 stycznia. Dodatkowo biorąc trzy dni urlopu (2-4 stycznia) cieszysz się aż dziewięcioma dniami wolnego od pracy już na początku roku.
Kiedy Wielkanoc i Boże Ciało 2024? Marzec, kwiecień i maj pozwolą na kolejne kombinacje
Wielkanoc w 2024 roku przypada na przełomie marca i kwietnia. Dniem wolnym będzie niedziela 31 marca, a także poniedziałek 1 kwietnia. Biorąc cztery dni urlopu (2-5 kwietnia), łączysz dwa weekendy i znów odpoczywasz przez dziewięć dni z rzędu.
Kolejna okazja na dłuższy odpoczynek nadarzy się już w maju. W związku z majówką dniami wolnymi są 1 i 3 maja, które w 2024 roku przypadają w środę i piątek. Dlatego wystarczy wziąć urlop 2 maja, żeby cieszyć się pięcioma dniami wolnymi z rzędu. To jednak nie koniec. Biorąc dwa dni wolne w kwietniu (29-30) znów będziesz odpoczywać przez dziewięć dni z rzędu, wykorzystując tylko trzy dni urlopu.
W 2024 roku maj może być idealnym miesiącem na krótsze lub dłuższe wyjazdy. Wszystko z powodu Bożego Ciała, które przypadnie w czwartek 30 maja. Planowanie jest zatem proste. Biorąc urlop 31 maja, odpoczywasz przez cztery dni z rzędu, a planując wolne również na 27-29 maja, znów nie musisz martwić się pracą przez dziewięć kolejnych dni.
Kalendarz dni wolnych na 2024 rok. Sierpień i listopad nie zawiodą
W wakacje tradycyjnie dniem wolnym od pracy jest 15 sierpnia. W 2024 roku przypada on w czwartek. Biorąc urlop 16 sierpnia, odpoczywasz zatem przez cztery dni, a dobierając wolne w terminie 12-14 sierpnia znów odpoczywasz przez dziewięć dni.
W długie weekendy będzie obfitował również listopad. 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych przypada w piątek, a 11 listopada (Święto Niepodległości) w poniedziałek. Tu również można pokusić się o wzięcie dodatkowego urlopu. Rezerwując go w terminie 4-7 listopada odpoczywasz przez 11 dni z rzędu. Ale dni wolne warto zachować również na grudzień.
Boże Narodzenie 2024 pozwoli na odpoczynek
Grudzień to oczywiście Boże Narodzenie. Z tej okazji do pracy nie idziemy 25 i 26 grudnia. W 2024 roku będzie to odpowiednio środa i czwartek. Co daje wiele możliwości do zaplanowania urlopu. Wolny 27 grudnia to pięć dni bez pracy. Dodatkowy urlop 23 i 24 grudnia to dziewięć dni z rzędu z dala od biura.
Natomiast nie idąc do pracy również 30 i 31 grudnia twoje wolne wydłuża się aż do 11 dni. Wersja najbardziej rozbudowana obejmuje urlop w dniach 23, 24, 27, 30 i 31 grudnia, a także 2 i 3 stycznia. Wówczas biorąc siedem dni wolnych, w pracy nie pojawisz się aż przez 17 dni z rzędu.